معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی:

خاندان راشدمحصل به جامعه کمک زیادی کردند/ قدرشناسی از نخبگان علمی و فرهنگی همراه با الگوسازی برای جامعه باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر این‌که قدرشناسی به تنهایی کفایت نمی‌کند گفت: باید این قدرشناسی از نخبگان علمی و فرهنگی همراه با الگوسازی برای جامعه باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اسماعیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم نکوداشت خاندان راشدمحصل که در سالن جلسات بخشداری شهرستان خوسف برگزار شد، اظهار کرد: تکریم مفاخر و بزرگان، یک فعالیت هویت‌بخش بوده که این فعالیت برای اقشار مختلف جامعه و از جمله نسل جوان می‌تواند الگوساز باشد.
وی با بیان این‌که در شرایط فعلی جامعه با توجه به حساسیت‌های موجود، برگزاری این‌گونه جلسات از ضروریات است، تصریح کرد: برگزاری جلسات تکریم نخبگان استان، فرصت خوبی در راستای معرفی خراسان جنوبی به عنوان استان علم و ادب است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان این‌که رویکرد این‌گونه جلسات علمی است، خاطرنشان کرد: نقش فرهنگ غنی ایرانی را نمی‌توان انکار کرد و باید همه ما در راستای اعتلای فرهنگ جامعه کوشا باشیم.
اسماعیلی ادامه داد: بسیاری از افراد تلاش دارند که تاریخ و فرهنگ ایرانی را نابود کنند اما باید کوشش کنیم که آن‌چه بر مبنای خواست و فطرت پاک همه انسان‌ها است را در فرهنگ تقویت کنیم.
وی ابراز کرد: این ریشه فرهنگی است که می‌تواند درخت فرهنگ را تنومند کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری مراسم نکوداشت خاندان راشد محصل، بیان کرد: خاندان راشدمحصل از جمله مفاخر و نخبگان استان بوده که به جامعه کمک زیادی کرده‌اند.
اسماعیلی اظهار کرد: در جامعه فعلی، شاهد پیشرفت تکنولوژی هستیم که این می‌طلبد همزمان با رشد تکنولوژی بر غنای فرهنگمان بیفزاییم.
وی با بیان این‌که این جلسه در واقع تجلیل از علم و دانایی است گفت: لازم است که این‌گونه جلسات و هم‌اندیشی‌ها بیشتر شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: باید روحیه امید و نشاط و بیشتر باهم‌بودن را در جامعه گسترش دهیم که قطعا تاثیر بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.
اسماعیلی ادامه داد: این همایش نمونه کوچکی برای آن است که نشان دهیم فعالیت‌های علمی خاندان راشدمحصل و سایر نام‌آوران این استان را قدر می‌نهیم.
وی با تأکید بر این‌که قدرشناسی به تنهایی کفایت نمی‌کند، متذکر شد: باید این قدرشناسی از نخبگان علمی و فرهنگی همراه با الگوسازی برای جامعه باشد.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۴