مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی:

خانه مطبوعات خراسان جنوبی هفته دولت افتتاح می شود

سالاری گفت: خانه مطبوعات خراسان جنوبی طی هفته دولت به عنوان دومین خانه مطبوعات بین استانها افتتاح میشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سمانه سالاری مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی امروز در نشست اصحاب رسانه با استاندار خراسان جنوبی، اظهار کرد: خبرنگاران خراسان جنوبی در تمام ایام قدم به قدم همراه با مدیران و مردم قدم برداشته و بدون هیچ چشمداشتی در مسیر رسالت خودشان از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

وی به مشکل مالی خانه مطبوعات استان اشاره کرد و افزود: خانه های مطبوعات و رسانه در سطح کشور هیچ بودجه و اعتبار خاصی ندارند و در طول سال به صورت فصلی میتوانند با توجه به اعتباری که در نظر گرفته میشود برای برنامه های خود هزینه کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث اعتبار تفاهم نامه ای با فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام است که رقم چشمگیری نیست و ما برای اهداف خودمان نمیتوانیم برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم.

سالاری عنوان کرد: رسانه ها و مطبوعات خراسان جنوبی دارای سابقه های طولانی و ارزشمند هستند و احساس میشود جای موزه رسانه و مطبوعات در استان خالی است.

وی اظهار کرد: اگر دستور داده شود که با حمایت میراث فرهنگی بتوانیم یک مکانی به عنوان موزه رسانه و مطبوعات با سرفصل فرهنگی راه اندازی شود و هدف عرض اندامی برای رسانه ها و مطبوعات به صورت یکجا باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی گفت: خانه مطبوعات نیز با همت اهالی رسانه برنامه های اختصاصی را پیش بینی و راه اندازی کند و یک مسیر و آبراهه برای خانه مطبوعات باشد.

سالاری در مورد مشکلات اهالی رسانه خراسان جنوبی، بیان کرد: از استاندار خراسان جنوبی درخواست میشود تا جایی که امکان دارد و در حوزه استاندار است مشکلات اهالی رسانه استان پیگیری و برطرف شود.

وی از افتتاح خانه مطبوعات خراسان جنوبی طی هفته دولت و به عنوان دومین استان کشور خبر داد.

انتهای پیام/۱۲۷