نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

خانواده؛ زمینه‌ساز روحیه شهادت‌طلبی است/ روحیه شهادت‌طلبی در نیروهای مسلح موج می‌زند

آیت الله عبادی با اشاره اینکه هیچ فردی نمی تواند به تنهایی روحیه شهادت طلبی را در خود پرورش دهد، گفت: یکی از مهمترین لازمه های تقویت این روحیه، خانواده است.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز در دیدار با خانواده بسیجی شهید سید علی رضوی به مناسبت اولین سالگرد شهادت این شهید با گرامیداشت یاد سردار حاج قاسم سلیمانی و دکتر فخری زاده و درود به روح شهید رضوی، گفت: وقتی اسم شهدا به میان می آید، یاد شهدایی که در جبهه‌ی با دشمنان جهاد کردند می افتیم در صورتی که طبق روایات، آن افرادی که در رزمایش‌ها و تمرین‌ها به فیض شهادت می رسند، اجرشان بیشتر است.
آیت الله عبادی در ادامه تصریح کرد: رزمایش و تمرین‌های نظامی جنبه پیشگیری دارد و هر کشوری که بخواهد قدرت تکنیکی و تاکتیکی خود را به اجرا بگذارد باید در این رزمایش‌ها تلاش بیشتری انجام دهد.
وی در ادامه گفت: دلیل دیگری که شهادت در میدان تمرین اجر بیشتری دارد این است که نیروها در جنگ با یک عمل انجام شده روبرو هستند، اما در رزمایش‌ها این افراد برای ایجاد امنیت بدون درگیری‌های سخت، جان خود را بر کف دست می‌گیرند.
امام جمعه بیرجند افزود: روحیه شهادت طلبی همواره در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نیروی بسیج و مردم ایران اسلامی موج می زند.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه هیچ فردی نمی تواند به تنهایی روحیه شهادت طلبی را در خود پرورش دهد، گفت: یکی از مهمترین لازمه های تقویت این روحیه، خانواده است که باید این بستر عشق به شهادت و ولایت را برای افراد آماده کنند.
آیت الله عبادی با بیان اینکه آنچه امروز پشت دشمن را به خاک می کشاند وجود این گونه روحیه‌هایی است که همواره از سمت خانوادهای رزمندگان در آنان پرورش داده می‌شود، یادآور شد: مجموعه مسئولینی که در برابر امورات خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران دست اندرکار هستند، از هیچ خدمتی فروگذاری نکرده و مراقب یادگاران شهدا و ایثارگران باید بود.
انتهای پیام/۱۴۳