رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی:

خبرنگاران جهادگران عرصه اطلاع رسانی و جهاد تبیین هستند‌/ پایگاه خبری تحلیلی خاورستان رسانه ارزشی انقلابی است

حجت الاسلام موحدی راد با بیان اینکه رسانه چشم بیدار جامعه است، گفت: خبرنگاران جهادگران عرصه اطلاع رسانی و جهاد تبیین هستند‌.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با هفته خبرنگار حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی به همراه حجت الاسلام علی نسائی زهان، آقایان واقعی مسئول دفتر رئیس کل دادگستری و رستگاری مسئول روابط عمومی دادگستری خراسان جنوبی با مدیرمسئول، دبیر خبر و خبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی خاورستان دیدار کردند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان صارمی و ناصری و تبریک روز خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خاورستان را یک رسانه ارزشی انقلابی دانست و اظهار کرد: خبرنگاران جهادگران عرصه اطلاع رسانی و جهاد تبیین هستند‌.

وی با بیان اینکه رسانه چشم بیدار جامعه است، افزود: مقام معظم رهبری نیز بر تبیین خدمات نظام و بحث امیدآفرینی در جامعه و جوانان تاکید کردند و خبرنگاران در این خصوص خیلی میتوانند مثمرثمر باشند.

حجت الاسلام موحدی راد به وجود سوره “ن” در قرآن اشاره کرد و گفت: منظور از قلم و قسم یاد کردن به آن، فرهنگ بوده و اصحاب رسانه نیز میتوانند در عرصه فرهنگ سازی موثر باشند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: هر موضوعی که فرهنگ سازی و به آن عمل شده موفق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در فرهنگ سازی داشته و این به معنای رسالت خطیر آنها است.

حجت الاسلام موحدی را با بیان اینکه هدف ما رضایت مندی مردم از نظام است و رسانه میتواند مشکلات را به کارگزاران نظام منعکس منعکس و وظیفه کارگزاران حل مشکلات است، گفت: در بحث جهاد تبیین خبرنگاران میتوانند راهگشا باشند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: اگر خدماتی که ارائه میشود به اطلاع مردم برسد باعث امیدآفرینی است.

وی با بیان اینکه ۳۸.۵ درصد پرونده های شورای حل اختلاف در استان به سازش ختم شده، افزود: طرح صلح یار به استان ابلاغ و برای نمونه در ۵ مسجد محوری و بزرگ شهر انجام خواهد شد تا مشکلات مربوط بررسی شور و به شورای حل اختلاف و دادگستری نرسد‌.

حجت الاسلام موحدی را  اظهار کرد: از دیگر فعالیت های دستگاه قضای در استان فعال بودن بسیج حقوقدانان‌‌، بازدید سرزده از شعب و شهرستانها و دیدارهای مردمی است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه از پیشنهادات پایگاه خبری تحلیلی خاورستان استقبال میکنیم‌ بیان کرد: آماده همکاری با پایگاه خبری خاورستان جهت تهیه گزارش، تولید محتوا به مناسبت هفته قوه قضائیه و سایر مواقع در قالب برنامه های این رسانه هستیم.

وی از پیگیری فعال شدن خبرگزاری میزان در استان خبر داد و افزود: خبرنگاران در حوزه حقوق عامه میتوانند یاریگر دادگستری باشند.

انتهای پیام/۱۲۷