نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

خبرنگار و نویسنده حق را بی کم و زیاد می‌نویسد/ در کار خبرنگاری جز رضای خداوند هیچ چیز دیگری را مدنظر قرار ندهید

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خبرنگار و نویسنده حق را بی کم و زیاد می‌نویسد و برای غیر خدا نیز حسابی باز نمی‌کند

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با اصحاب قلم و رسانه، اظهار کرد: باید از افرادی که حرفی برای گفتن دارند و با شرایط و دلیل حرف می‌زنند و خبر و گزارش می‌دهند اما تحت فشار قرار می‌گیرند حمایت کرد.
وی با اشاره به این‌که مسئله خبرنگار و خبرنگاری تنها به عهده خبرنگار نیست، افزود: بلکه قشرهای مختلف از جمله خطبا، نویسندگان و مورخین در آن شریک هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خبرنگار پرونده‌سازی می‌کند و جامعه به قضاوت می‌نشیند، خبرنگار و نویسنده حق را بی کم و زیاد می‌نویسد و برای غیر خدا نیز حسابی باز نمی‌کند.
آیت الله عبادی خطاب به خبرنگاران گفت: در راهی که شما قرار دارید، خیلی ها هزینه داده اند و شما نیز هزینه می‌دهید، اما شما را نباید تنها گذاشت و اگر تنها گذاشتند نیز باید بدانید که تنها نیستید زیرا خدا با شماست، ابوذر غفاری شکنجه‌ها، تبعیدها و گرسنگی‌ها را برای گفتن حرف حق و رضای خدا تحمل کرد.
وی تصریح کرد: در مکتب اهل بیت اگر کسی برای ستمگر یک قلم بزند حرام است، و اگر مدح آن کسی که اهل ظلم و فساد است صورت گیرد عرش الهی به لرزه در می آید.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که کار خبرنگاری کار بسیار سنگین و مهمی است، گفت: در کار خود جز رضای خدا و اعطای حق و ابطال باطل هیچ چیز، فرد، شخصیت و تهدیدی را مد نظر قرار ندهید.
انتهای پیام/ ۱۳۲