خبر خوب شهردار بیرجند برای رفع گره ترافیکی هسته مرکزی شهر؛

پارکینگ خیابان آیت الله طالقانی احداث می شود

شهردار بیرجند از احداث پارکینگ خیابان آیت الله طالقانی بیرجند برای کاهش ترافیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سالهاست که مسئله ترافیکی خیابان آیت الله طالقانی بیرجند که در هسته مرکزی این شهر واقع شده، به عنوان یک مشکل بزرگ شهری و گره ترافیکی مطرح است و هرگاه صحبت از مشکلات ترافیک شهر بیرجند به میان می آید، ابتدا شلوغی خیابان طالقانی و حرکت کند وسایل نقلیه در این معبر به ذهن خطور می کند.

خیابانی کم عرض که یک بیمارستان و اکثر مطب ها و مراکز تشخیصی، درمانی، آزمایشگاهی و داروخانه ای را در خود جای داده و به عنوان یکی از محل های اصلی رفت و آمد مردم مطرح است. علی رغم ترددهای زیاد در این خیابان، اما متاسفانه هیچ فضای پارکینگی متناسب با این وضعیت و شرایط در آن وجود ندارد و فقط یک زمین خالی برای پارک خودروها وجود دارد که البته بیشتر فضای آن هم توسط پزشکان، کسبه و مغازه داران این خیابان اشغال شده است.

بارها موضوع یکطرفه شدن این خیابان مطرح شده، اما راه به جایی نبرده و طبق بررسی‌ها در طرح جامع ترافیک، مقرر شده که خیابان طالقانی بیرجند دو طرفه باقی بماند.

قطعا یکی از راه های کاهش ترافیک در این شریان اصلی بیرجند، ایجاد پارکینگ طبقاتی است که خوشبختانه گویا به عنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم این شهر، در حال تحقق است.

پارکینگ خیابان طالقانی بیرجند احداث می شود

دکتر مهدی بهترین شهردار بیرجند در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خاورستان، از احداث پارکینگ خیابان آیت الله طالقانی خبر داد و گفت: احداث پارکینگ خیابان آیت الله طالقانی در حال انجام است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: با توجه به مطالعات انجام شده در طرح جامع ترافیک بیرجند، خیابان طالقانی معبر شریانی درجه دو محسوب می‌شود و با توجه به پارکینگ‌ها و طرح‌های پارکینگی موجود، هم اکنون وضعیت این خیابان قرمز است.

دکتر بهترین بیان کرد: با توجه به این موضوع پارکینگ‌ها در خیابان طالقانی شناسایی و زمینی دو هزار متری به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ در این خیابان به تملک شهرداری در آمد که پس از خاکبرداری و تسطیح زمین ملک مورد نظر، عملیات زیرسازی و آسفالت نیز آغاز شده است.

شهردار بیرجند ادامه داد: در ۱۵ سال گذشته این اولین تملک پارکینگ شهرداری برای خیابان طالقانی است و همچنین امیدواریم کار ساخت پارکینگ مفتح ۴ که در اختیار هلال احمر است هر چه زودتر آغاز و از بار ترافیکی این خیابان کاسته شود.

بهترین گفت: طبق بررسی‌ها تردد عرضی خیابان طالقانی زیاد و جداکننده‌های وسط خیابان غیر استاندارد است که طبق استاندارد‌های ترافیکی و برای ارتقای امنیت شهروندان، اقدام به نوسازی این آیلند‌ها نیز خواهیم کرد.

وی افزود: در راستای ساماندهی و برطرف شدن مشکل کمبود پارکینگ در خیابان‌های پرتردد، عملیات شناسایی و احداث پارکینگ از اولویت های مدیریت شهری است.

بهترین با اشاره به اینکه کمبود فضای کافی برای پارک خودروها مشکلات عدیده‌ای را در عبور و مرور وسایل نقلیه ایجاد می‌کند، تصریح کرد: این مشکل از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری است، بنابراین با تدابیر اندیشیده شده جهت رفع این مشکل و نظم بخشیدن به عبور و مرور وسایل نقلیه، احداث این پارکینگ برای خیابان طالقانی در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار بیرجند با بیان اینکه این اقدام برای تامین رفاه و آسایش شهروندان و تسریع در امر عبور و مرور انجام می شود، خاطر نشان کرد: انشاءالله پس از اتمام عملیات آسفالت و خط کشی، پارکینگ طالقانی جهت استفاده شهروندان به بهره برداری خواهد رسید.

 

انتهای پیام/۷