فعال سیاسی یمن:

خداوند از استواری در راه حق پشتیبانی می‌کند

یکی از فعالان جهان اسلام از کشور یمن گفت: مرور واقعه بزرگ شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس به همه مسلمانان دنیا یادآوری می‌کند که اگر در راه حق استوار باشیم، قطعا حمایت و پشتیبانی خداوند متعال همراه با ما خواهد بود.

به گزارش خاورستان، سید صادق الشرفی شنبه‌شب در آیین بزرگداشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس که در محل سالن همایش‌های آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم (ع) طبس برگزار شد، اظهار داشت: در مورد حادثه پنجم اردیبهشت مطالعه کرده‌ام و مطمئنم شکست آمریکا در صحرای طبس برای اثبات حقانیت انقلاب اسلامی است و گرامیداشت این واقعه الهی، عبادت محسوب می‌شود.
وی ضمن ابلاغ سلام گرم مردم یمن به مردم ایران افزود: مردم یمن از زمان برپایی انقلاب اسلامی و واقعه طبس، احساس امنیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و روش محمدی آن با رهبری امام خامنه‌ای هر روز به یک موفقیت بزرگ می‌رسد گفت: امروز پس از گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد هستیم که دشمنان انقلاب در کشورهای مختلف مانند یمن، سوریه، عراق و فلسطین در حال سقوط هستند و ان‌شاءالله به‌زودی شاهد سقوط کامل استکبار جهانی خواهیم بود.
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در این آیین گفت: پنجم اردیبهشت یادآور معجزه بزرگ الهی در سرزمین طبس و تجلی حمله ابابیل به سپاه ابرهه است.
علی‌اصغر جعفری افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده، موزه بین‌المللی استکبارستیزی در تراز این معجزه بزرگ الهی و ملت ایران، با ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا در صحرای طبس راه‌اندازی می‌شود که مقدمات کار انجام شده و کلنگ احداث این موزه با مدیریت محمدحسین جهانبخش و تخصیص حدود هفت میلیارد تومان اعتبار اولیه، در سالروز آزادسازی خرمشهر بر زمین زده خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه بر این به طور همزمان مجتمع فرهنگی، اقامتی، رفاهی امام رضا (ع) و نیز با حمایت آستان قدس رضوی در محل شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس کلنگ‌زنی می‌شود.
پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ نظامیان آمریکایی با هواپیماها و بالگردهای خود برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی نوپای ایران و آزادی جاسوسان در بندشان طی عملیاتی پیچیده وارد عمق خاک کشور شدند و در محلی فرود آمدند که امروز با نام “موزه بین‌المللی استکبارستیزی صحرای طبس” شناخته می‌شود.
عملیات نظامی و حمله تجاوزگرانه نظامیان آمریکایی موسوم به “پنجه عقاب” بر اثر توفان شن و امداد الهی به شکست خفت‌بار منجر شد.
صحرای طبس در فاصله ۱۳۰ کیلومتری محور طبس به یزد قرار دارد و هر سال به همین مناسبت مراسمی با حضور مردم و مسوولان در شهرستان طبس برگزار و یاد شهید “محمد منتظر قائم” نخستین فرمانده سپاه استان یزد که در این محل به شهادت رسید، نیز گرامی داشته می‌شود.
براساس تصمیمات اتخاذ شده مراسم گرامیداشت واقعه صحرای طبس امسال به جهت محدودیت‌های ماه رمضان و شیوع کرونا، روز یکشنبه پنجم اردیبهشت به صورت محوری با مرکزیت بیرجند و در حسینیه جماران برگزار می‌شود و همزمان گروهی نیز برای تولید برنامه‌های متناسب و پخش از شبکه‌های سراسری در محل واقعه مستقر شدند.
انتهای پیام/۴