مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خبرداد؛

خدمات‌دهی بیمه سلامت به بیماران اوتیسم خراسان‌جنوبی/ گسترش خدمات دندانپزشکی پیگیری می‌شود

اربابی گفت: طبق برنامه ریزی‌های سازمان بیمه سلامت برای سال جاری، بیمه سلامت به بیماران اوتیسم خراسان‌جنوبی خدمات دهی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام تقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: خدمت در بنیاد شهید با سایر دستگاه‌ها متفاوت است چراکه جامعه هدف ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران افراد مقدسی بوده و برخلاف افراد عادی هستند.
وی با بیان این‌که افرادی که برای درمان به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند هزینه پرداخت می‌کنند، افزود: شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها افراد هستند که در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هزینه های خود را پرداخت کرده و در حال حاضر رنج و مشقتهایی را تحمل می‌کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی بیان کرد: اگر بتوانیم گره‌ای از مشکلات خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان باز کنیم خوشحال می‌شویم اما گاهی برخی از مشکلات این بزرگواران به دلیل عدم همکاری برخی از دستگاه های مربوطه برطرف نمی‌شود که باعث ناراحتی است.
علی اربابی مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی نیز در این دیدار، اظهار کرد: از توفیقات یکی از گروه‌های بیمه سلامت، خدمات دهی به جانبازان و خانواده‌های شهدا است.
وی افزود: تلاش ما در بیمه سلامت این است که تسهیل خدمت رسانی به مردم هر چه بیشتر شود و در این راستا اقداماتی انجام شده و مهمترین اقدام، الکترونیکی شدن ارائه خدمات به بیمه شدگان است که این اقدام تسهیل فراوانی در امر خدمات رسانی داشته و روز به روز در حال افزایش است که ان شاءالله با حذف کامل دفترچه این خدمات بیشتر انجام خواهد شد‌.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان کرد: تجویز نسخ و خدمات ارائه شده در حال حاضر در بیمارستان‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. میزان گسترش از سال گذشته تاکنون به شدت افزایش پیدا کرده و امید داریم در سال ۱۴۰۰ هرچه بیشتر این اتفاق بیفتد.
اربابی عنوان کرد: خدمات غیر حضوری هر لحظه، بدون دفترچه و با داشتن شماره ملی امکان پذیر است.
وی اظهار کرد: طی دوران کرونا و با توسعه خدمات الکترونیک ما برای بیماران کرونایی بدون در نظر گرفتن زمان در صورتی که دفترچه نداشتند، بیمه نامه صادر شده است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی گفت: تمامی خدمات مربوط به بیماری کرونا از تشخیص گرفته تا آزمایش و تجویز دارو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است.
اربابی عنوان کرد: به طور میانگین برای هر بیمار کرونایی بستری حدود ۶ میلیون تومان هزینه شده است.
وی با بیان این‌که زمینه آرامش را برای بیماران هنگام مراجعه به بیمارستان فراهم کردیم، افزود: پرداخت به بیمارستان‌ها را تسریع کرده و در سال گذشته مبالغ خوبی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی واریز کردیم که بتوانند امکانات مورد نیاز برای درمان مردم را فراهم کنند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: طبق بررسی های انجام شده از مراکز درمانی در بحث امکانات و دارو مشکلی وجود ندارد.
اربابی افزود: در بحث دندانپزشکی نیز در حال پیگیری برای گسترش خدمات هستیم.
وی با بیان این‌که خدمات‌دهی به اقشار آسیب پذیر را در دستور کار قرار دادیم، گفت: از پایان سال گذشته و امسال خدمات کاردرمانی، شنوایی سنجی و گفتار درمانی را به جامعه هدف معلولان بهزیستی به صورت بیمه ای ارائه خواهیم داد. این خدمات در گذشته به صورت غیر بیمه‌ای و با هزینه‌های زیاد انجام می‌شده است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی از خدمات‌دهی به بیماران اوتیسم استان در سال جاری که هزینه های زیادی برای خانواده ها دارد خبر داد و بیان کرد: همچنین هدف گذاری‌های فراوانی در بحث ارائه خدمات مطلوب‌تر با کمترین هزینه را به مردم داریم که ان شاءالله رضایت مندی آنها را در پی داشته باشد.
انتهای پیام/۱۲۷