مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی مطرح کرد

خدمات‌گیری روزانه ۴۰ بیمار در دارالشفاء امام صادق(ع)/ فعالیت بیش از ۱۰۰ خادمیار در این درمانگاه

مجنونی گفت: روزانه حدود ۴۰ بیمار در دارالشفاء امام صادق (ع) ویزیت و مورد درمان قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن مجنونی مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی امشب در مراسم نصب پرچم مطهر رضوی در محل دارالشفاء امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: دارالشفاء امام جعفر صادق (ع) شب عید غدیر امسال با حضور مسئولان در جنب مسجد جلمع توحید افتتاح شده است.
وی افزود: در حال حاضر در این دارالشفاء حدود ۱۵ پزشک متخصص، بیش از ۳۰ پزشک عمومی، ۴۰ پرستار و پیراپزشک و تعدادی نیروی مدیریتی و خدماتی به عنوان خادمیار فعالیت دارند.
مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی بیان کرد: این دارالشفاء در دو شیفت صبح و بعد از ظهر خدمات دندانپزشکی، تخصصی و عمومی به بیماران محروم و فاقد بیمه درمانی ارائه می‌دهد.
مجنونی با بیان این‌که ابتدای کار دارالشفاء است، عنوان کرد: امیدوار هستیم بتوانیم این کار را در سطح شهر بیرجند و سایر نقاط استان گسترش داده و خدمات بیشتری به جامعه محرومان استان ارائه دهیم.
وی اظهار کرد: هدف رفع دغدغه مالی برای درمان از خانواده‌های محروم، فاقد بیمه و افرادی که مشکلات مالی دارند است و در برنامه داریم این دارالشفاء را تا تبدیل شدن به بیمارستانی در خور شان مردم نیازمند برای مراجعات درمانی توسعه دهیم.
مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی گفت: از تمام افرادی که دغدغه درمان افراد نیازمند را با توجه به شرایط اقتصادی دارند درخواست می‌شود کمک‌ها و نذورات خود را برای تجهیز شدن این دارالشفاء در نظر بگیرند تا شاهد تجهیز، ارائه خدمات بیشتر، افزایش پرسنل و راه اندازی دارالشفاء دیگری در شمال شهر نیز باشیم.
مجنونی عنوان کرد: روزانه حدود ۴۰ بیمار در این دارالشفاء ویزیت و مورد درمان قرار می‌گیرند.
وی در خصوص اطلاع رسانی و نحوه خدمات‌دهی به افراد واجد شرایط در این دارالشفاء، اظهار کرد: اطلاع رسانی و شناسایی افراد توسط ۴۰ پایگاه خادمیاری که در مساجد شهر فعال هستند انجام می‌شود.
مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی ادامه داد: خادمیاران فعال در این ۴۰ پایگاه افرادی که نیازمند، تحت حمایت کمیته امداد، موسسات خیریه و فاقد دفترچه بیمه درمانی هستند را جهت دریافت خدمات درمانی رایگان طی نامه‌ای به دارالشفا امام صادق (ع) معرفی می‌کنند.
مجنونی افزود: پزشکان متخصص فعال در دارالشفاء شامل تخصص مغز و اعصاب، گوش، حلق و بینی، داخلی، اطفال، اورولوژی، عفونی، زنان و جراح دندانپزشک می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: خدمات دندانپزشکی در دارالشفاء در حد کشیدن دندان انجام می‌شود چراکه جامعه هدفی که از این دارالشفاء خدمت می‌گیرند توانایی پرداخت هزینه‌های ترمیم و پر کردن دندان را ندارند.
مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی به نصب پرچم مطهر رضوی در این دارالشفاء اشاره کرد و گفت: نام امام رضا (ع) شفا بخش است و وجود پرچم متبرک در این مکان تاثیر زیادی در روحیه و درمان بیماران خواهد داشت ضمن این‌که اقشار محروم توجه خاصی به معنویت دارند ان‌شاءالله که این دارالشفاء درمانگاه شفا بخشی برای تمام محرومان باشد.
انتهای پیام/۱۲۷