رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی:

خدمات امیدآفرین نظام بیان شود/ لزوم برنامه‌ریزی بلندمدت و جریان‌سازی رسانه‌ای برای اعتمادسازی مردم

رضایی گفت: فعالیت نهادهای انقلابی و خدمات نظام در حوزه امیدآفرینی برای مردم بسیار موثر است که باید طی فرصت باقی مانده تا انتخابات، این خدمات نظام بیان شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهارکرد: این سازمان دو نوع فعالیت انجام می دهد که یک فعالیت در حوزه بسیج رسانه و مسائل مرتبط با رسانه ها و خبرگزاری ها است و فعالیت دیگر هم مربوط به حوزه فضای مجازی است که با هم افزایی و شبکه سازی اقداماتی انجام می شود. در این خصوص شبکه سازی انجام شده بصورت حوزه برادران و خواهران و به صورت مستقل از هم انجام شده است.
وی افزود: با افزایش دو نیم برابری شبکه سازی ها، اکنون حتی در روستاها هم فعالان فضای مجازی شناسایی شده اند و شبکه سازی در تمام محلات و پایگاه ها وجود دارد که عمق کار را افزایش داده است.
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی ادامه داد: در حوزه شبکه سازی، سامانه هوشمندی راه اندازی شده و فعالان مجازی در تمام حوزه ها، بخش ها و پایگاه های بسیج ، شناسایی و ساماندهی شده اند و اکنون از مرکز استان تا دورترین نقاط استان که پایگاه های بسیج و فعالان فضای مجازی حضور دارند، ارتباط متمرکز و مستقلی وجود دارد.
رضایی با بیان اینکه تاکنون شبکه سازی تا حدود ۸۰ درصد پیش رفته است که باید تقویت و فعال تر شود، گفت: در این خصوص هم در سطح کیفی و هم کمی رشد خوبی را شاهد بوده ایم. اکنون تمام جوانان و افراد بسیجی که دغدغه نظام و انقلاب و مطالبات مقام معظم رهبری را دارند، در این شبکه فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه محتوای تولیدی در این شبکه هم بر اساس مطالبات مقام معظم رهبری انجام می شود، اظهارکرد: اکنون که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم، تولید محتوا در خصوص مشارکت گسترده، انتخابات هوشمندانه و سرکارآمدن دولت جوان و حزب اللهی، در دستور کار است و باید روشنگری و بصیرت افزایی خوبی صورت بگیرد.
رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی تصریح کرد: فعالیت نهادهای انقلابی و خدمات نظام در حوزه امیدآفرینی برای مردم بسیار موثر است که باید طی فرصت باقی مانده تا انتخابات، این خدمات نظام بیان شود. بخصوص در خراسان جنوبی که نهادهای حمایتی بار رفع محرومیت ها را به دوش می کشند و هر جا کار خوبی صورت گرفته، توسط این نهادها بوده است.
رضایی تاکید کرد: اما متاسفانه در حوزه فضای مجازی با گسترش فعالیت رسانه های خارجی و ول شدن این فضا، جو کنونی بسیار سنگین است. از طرف دیگر همیشه در آستانه انتخابات دشمن حضور فعالانه تری دارد و بلافاصله با استفاده از زیرساخت ها که به دست خودش است، فالوورهای صفحات حزب اللهی ریزش پیدا می کند و فالوور و گسترش محتوای خودشان، به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند. در این فضا نیازمند کمک های خوب و پشتیبانی های مادی و معنوی از نهادهای مختلف هستیم.
وی بیان کرد: در حوزه کار رسانه و فضای مجازی باید برنامه ریزی بلندمدتی انجام شود و مباحث و موضوعات به صورت جریان سازی انجام شود تا اعتمادسازی مردم شکل بگیرد.
رضایی ادامه داد: با توجه به مشکلات و فشار اقتصادی تحمیل شده بر مردم، و ایجاد صف خرید حتی برای مرغ و تخم و مرغ، باید برنامه ریزی ها و طرح و برنامه های حمایتی برای تمام طول سال دیده شود؛ نه در ایام خاصی.
انتهای پیام/۷