در مراسم رژه نیروهای مسلح بیرجند/

خدمتگزار: عمران و آبادانی کشور به پشتوانه نیروهای مسلح است / یوسفی: ارتش جمهوری اسلامی دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار داده است

صبح امروز، به مناسبت 29 فروردین ماه و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، رژه نیروهای مسلح استان انجام شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان؛ به مناسبت ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای چهارگانه مسلح استان رژه رفتند.
این مراسم با حضور مقامات استانی و انتظامی استان، خانواده های شهدا و جمع مردم برگزار شد.
وجه الله خدمتگزار؛ استاندار خراسان جنوبی در مراسم رژه نیروهای مسلح بیرجند اظهارکرد: ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی را و همچنین ایام مبارک ماه رجب و فرارسیدن میلاد امام جواد(ع) و امام علی(ع) را تبریک می گویم.
وی بیان کرد: نیروهای لشکری چه در زمین، هوا و دریا ؛ وظیفه حفاظت پاسداری و نگهبانی از نظام حاکم بر کشور را بر عهده دارند و این موضوع در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس توانمندی خود را نشان داد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: سرکوب و مقابله با هرگونه شرارت و هنجارشکنی، اجرای قسط و عدل و داد و گرفتن داد مظلوم از ظالم توسط نیروهای مسلح و نظامی انجام می شود.
خدمتگزار تصریح کرد: هر تصمیمی که در سیستم قضایی گرفته شود قطعا برای اجرای آن از ظرفیت نیروهای انتظامی و مسلح استفاده می شود و از طرف دیگر هم اگر ناامنی در مرزها احساس شود ، نیروهای مسلح اعم از ارتش، مرزبانی، سپاه و ناجا در بخش های مختلف این آمادگی را برای هرگونه اقدام و برخوردی دارند.
وی ادامه داد: اگر در شورای امنیت ملی و شورای تامین برای آسایش و رفاه مردم تصمیماتی انجام شود اجرای آن در کنار حضور نیروهای امنیتی بر عهده نیروهای مسلح است و همه این کار از جان گذشتگی و فداکاری است.
استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: اگر قرار باشد روحیه جانفشانی و فداکاری در جامعه گسترش یابد قطعا سازوکار نیروهای نظامی و مسلح در جامعه شکل خواهد گرفت.
خدمتگزار با بیان اینکه وقتی همه نیروهای مسلح سوگند یاد می کنند که با همه وجود برای بزرگی، شرافت و تمامیت ارضی کشور تا آخرین قطره خودن خود دفاع خواهند کرد گفت: این پیام ارزنده ای است که آن سرباز و سرداری که در میدان حضور دارند و سوگند یاد می کنند همه اش سبب استحکام و پایداری و امنیت کشور می شود.
وی تصریح کرد: نیروهای مسلح که فتنه ها را در زمان خود می شناسند و با توجه به دشمن شناسی که دارند ، از نظر عده و عُده خود را آماده می کنند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در کنار نیروهای مسلح، بسیجیانی هم هستند که از همه اقشار مردم حضور دارند و در میادین رزم و رزمایش ها همه توان خود را به کار می بندند تا خدمتی خالصانه و مخلصانه فراهم کنند.
خدمتگزار تاکید کرد: اگر هر اقدامی در حوزه عمران و پیشرفت و آبادانی هم انجام بگیرد، قطعا این اقدامات به پشتوانه حضور نیروهای مسلح است که اسایش و امنیت را برای مردم، دولتمردان و تصمیم گیران فراهم می کنند.
وی اظهارکرد: اگر هر تصمیمی در هر جایی گرفته شود اول برمی گردد به آمادگی نیروهای مسلح، که تاکنون این توان به اثبات رسیده است.
وی در پایان گفت: همه ما مدیون ایثارگری های شهدا و ایثارگران هستیم و امیدواریم که خداوند توفیق ادامه راه آنها را به ما بدهد و به خوبی بتوانیم برنامه های پیشرفت و عمران کشور را به درستی به پیش ببریم.
امیر سرتیپ دوم ستاد قوام یوسفی فرمانده ارشد ارتش در خراسان‌جنوبی و فرمانده مرکز آموزش امام رضا علیه‌السلام (۰۴) بیرجند نیز در این مراسم اظهارکرد: ۲۹ فروردین روزی است که نیروهای ۴ گانه ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کنند که افتخار دارند که ذوالفقار حیدر و فدائیان رهبریم.
وی افزود: ما نیروهای ارتش با توجه به اینکه دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار داده ایم ، آماده ایم تا در رکاب ولایت با دشمنان اسلام و انقلاب بجنگیم و حرمین شریفین دفاع کنیم.

یوسفی گفت: امیدواریم که حضرت زینب سربازان ولایت را شرمنده نکند تا بتوانیم وظیفه خود را در رکاب ولایت و بهتر و بیش از پیش انجام دهیم.
انتهای پیام / ۷