«خدمتی» قهرمان مسابقات آنلاین بین‌المللی آسیا شد

«نجمه خدمتی» در مسابقات تیراندازی آنلاین بین‌المللی آسیا با گردن‌آویز طلا در جایگاه نخست رقابت‌های تفنگ‌بادی ایستاد.

به گزارش خاورستان، در مسابقات تیراندازی آنلاین قهرمانی بین‌المللی آسیا بانوی المپیکی خراسان‌جنوبی خوش درخشید.
این رقابت‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار به صورت آنلاین و با حضور ۳۸ تیرانداز در دو بخش بانوان و آقایان از کشورهای ایران، سنگاپور و تایلند در سالن ۸۰ خط مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.
در بخش بانوان نخستین دوره از مسابقات تیراندازی آنلاین بین‌المللی آسیا از جمهوری اسلامی ایران «نجمه خدمتی» ، آرمینا صادقیان، فاطمه کرم زاده و مه‌لقا جام بزرگ و در بخش آقایان نیز حسین باقری، مهیار صداقت، پوریا نوروزیان و امیرمحمد نکونام به ترتیب راهی فینال رقابت‌ها شدند.
در این ماراتن آسیایی «نجمه خدمتی» از خراسان‌جنوبی در جایگاه نخست رقابت‌ها ایستاد، ایستاد نماینده سنگاپور نایب‌قهرمان شد و فاطمه کرم‌زاده از ایران در جایگاه سوم قرار گرفت.
گفتنی است، «نجمه خدمتی» بانوی ملی‌پوش خراسان‌جنوبی و نخستین صعود کننده ایرانی به المپیک ۲۰۲۰ در سی‌امین دوره مسابقات تیراندازی جام جهانی یونیورسیاد ۲۰۱۹ ناپل ایتالیا به عنوان پرچمدار کشورمان بود.
وی دانشجوی دانشگاه بیرجند، پنج مدال طلا، نقره و برنز مسابقات یونیورسیاد دانشجویان در ۲۰۱۵ کره جنوبی را در کارنامه خود دارد.
بانوی ملی‌پوش خراسان‌جنوبی نشان طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ که در اینچئون کره جنوبی برگزار شد، را نیز در کارنامه خود دارد.
خدمتی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ رکورددار فینال جوانان جهان بوده است و همچنین در دومین هفته لیگ تیراندای بانوان کشور با ثبت ۶۳۲/۸ امتیاز رکورد لیگ کشور را درشته تفنگ بادی جابجا کرد و بر سکوی نخست این ماراتن ملی ایستاد.
انتهای‌پیام/۴