در راستای تفاهم نامه‌ای انجام می‌شود

خدمت‌رسانی به اقشار آسیب پذیر با همکاری بسیج سازندگی و فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی

تفاهم‌نامه سازمان بسیج سازندگی با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان خراسان‌جنوبی با هدف مهارت آموزی و ایجاد گروه‌های تخصصی تقویت فرهنگ جهادی و خدمت رسانی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امروز تفاهم نامه سازمان بسیج سازندگی با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان خراسان‌جنوبی با هدف مهارت آموزی و ایجاد گروه‌های تخصصی تقویت فرهنگ جهادی و خدمت رسانی با حضور حسین خوش‌آیند مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان و مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی به امضا رسید.
حسین خوش‌آیند مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهار کرد: در سال گذشته به مناسبت چهلمین سالگرد بسیج مستضعفان و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری فنی و حرفه‌ای تصمیم گرفت برای خدمت رسانی در مناطق محروم ارائه خدمات داشته باشد.
وی افزود: در این راستا در سال گذشته برای ۹ روستا در ۹ شهرستان استان برنامه ریزی صورت گرفت و مهارت آموزان و مربیان فنی و حرفه‌ای با حضور در روستاها جهت کمک به مناطق محروم، اقشار آسیب پذیر و رفع مشکلات فنی که به همکاران ما مربوط بود خدمات رسانی انجام شد.
خدمت‌رسانی به ۱۴۹۰ نفر در سال گذشته
مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: در سال گذشته ۱۲۰ نفر از همکاران فنی و حرفه ای استان با همکاری بسیج سازندگی به یک هزار و ۴۹۲ نفر در ۹ روستا خدمات ارائه کردند.
خوش‌آیند با بیان این‌که فنی و حرفه ای رسالت آموزشی دارد، گفت: در حال حاضر مهمترین مسئله‌ای که برای ماندگاری مردم در روستاها مهم است داشتن شغل است و این مستلزم مهارت آموزی و ارائه آموزش‌های مختلف است.
وی به وجود نیروی انسانی ماهر و توانمند در روستاها تاکید کرد و افزود: در راستای این تفاهم نامه با همکاری بسیج سازندگی نیروهای مستعد شناسایی و معرفی خواهند شد و با حضور مربیان فنی و حرفه‌ای در روستاها یا حضور کارآموزان در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش های لازم ارائه و گواهی مهارت اعطا خواهد شد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌شود در هر شهرستان حدود ۶۰۰ نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/۱۲۷