مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

خدمت‌رسانی بیش از ۲۷۰۰ گروه جهادی خراسان‌جنوبی در مقابله با کرونا/ آغاز گام دوم کمک مومنانه هفتم محرم

هنری گفت: در تابستان امسال 2 هزار و 725 گروه جهادی خراسان‌جنوبی در بحث مقابله با کرونا همکاری داشتند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، خراسان‌جنوبی هر ساله میزبان گروه‌های جهادی دانشجویی در زمینه‌های مختلف از دانشگاه‌های مهم کشور، خراسان‌جنوبی و گروه های جهادی محلات استان در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، پزشکی، علمی، آموزشی و .. بود. اما امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در خراسان‌جنوبی مانند سراسر کشور، شاهد حضور گروه‌های جهادی مهمان نبودیم و فعالیت گروه‌های جهادی استان به سمت مقابله با ویروس کرونا رفت و با عزم و اراده گروه‌های جهادی کارگاه‌های تولید ماسک، دستکش، گان و … در استان شکل گرفت و گروه های جهادی در کنار مدافعان سلامت کار خدمت‌رسانی را آغاز کردند.
تابستان امسال بسیاری از گروه های جهادی استان در بحث ضدعفونی، تهیه اقلام بهداشتی، ماسک و جمع آوری و توزیع بسته های معیشتی در راستای کمک مومنانه فعالیت داشته و دارند.
مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص فعالیت های گروه‌های جهادی در تابستان امسال، اظهار کرد: در تابستان سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های هر ساله گروه های جهادی از جمله فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، هنری، آموزشی، پزشکی و برگزار نشد.
وی افزود: امسال با توجه به شرایط موجود و برای کمک به مدافعان سلامت از ظرفیت گروه های جهادی برای ضدعفونی معابر و اماکن، تهیه ماسک، شیلد، گان، دستکش، رو تختی، تهیه لباس بیمارستانی، شناسایی اقشار نیازمند جهت کمک مومنانه، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و سایر موارد استفاده شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه امسال نیز مانند هر ساله گروه های جهادی پای کار بودند و در بحث مقابله با ویروس کرونا هر کاری که در توان داشتند از ارائه آموزش چهره به چره گرفته تا توزیع بسته های آموزشی و … نهایت همکاری را داشتند.
فعالیت بیش از ۲۷۰۰ گروه جهادی
هنری عنوان کرد: در تابستان امسال ۲ هزار و ۷۲۵ گروه جهادی استان در بحث مقابله با کرونا همکاری داشتند.
وی همچنین در این مدت بیش از ۲۷ هزار و ۳۱۸ نفر روز جهادگر در بحث مقابله با کرونا در کنار مدافعان سلامت تلاش کردند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از جمع آوری و توزیع بیش از ۱۰۴ هزار ۶۸۶ بسته معیشتی توسط گروه های در استان خبر داد و گفت: از ابتدای راه اندازی کارگاه های تولید ماسک ۴۳۳ هزار و ۶۴ ماسک در استان تهیه شده که از این تعداد ۳۵۴ هزار و ۹۵۱ ماسک توزیع شده و مابقی با کمک گروه های جهادی توزیع خواهد شد.
هنری به فعالیت ۳۶ کارگاه تولید ماسک در استان در بحث مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: این تعداد کارگاه تا اواسط خردادماه فعال بوده و در حال حاضر فعالیت ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت گروه‌های جهادی در بحث تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی نیز فعالیت داشتند که ۱۴ هزار و ۵۲۰ بسته اقلام بهداشتی و ضدعفونی تهیه و توزیع شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: ضدعفونی معابر، اماکن، مساجد و مدارس استان نیز از دیگر فعالیت‌های گروه‌های جهادی در تابستان امسال بود.
هفتم محرم آغاز گام دوم کمک مومنانه
وی به گام دوم کمک مومنانه در مرحله دوم اشاره کرد و گفت: گام دوم همزمان با هفتم محرم در استان آغاز خواهد شد و گام سوم رزمایش کمک مومنانه دهه پایانی صفر در استان برگزار می‌شود.
ثبت ۵۲۰ گروه جهادی خراسان‌جنوبی در سامانه اطلس
هنری از ثبت ۵۲۰ گروه جهادی خراسان‌جنوبی در سامانه اطلس خبر داد و گفت: در خراسان جنوبی گروه های جهادی محله محور را داریم که در حال حاضر حدود ۳۰۰ گروه جهادی محله محور در سامانه ثبت شده است اما در برنامه داریم که تعداد گروه های جهادی محله محوری که در سامانه ثبت شود را به ۹۰۰گروه جهادی برسانیم چرا که در هر محله به ازای هر پایگاه مقاومت بسیج یک گروه جهادی محله محور فعالیت دارد.
انتهای پیام/۱۲۷