مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

خدمت‌رسانی ۱۸۰ جهادگر به روستاهای سیل زده خراسان‌جنوبی/ قنوات آسیب دیده احیا می‌شود

هنری گفت: به دنبال وقوع سیلاب هفته گذشته 180 جهادگر به چهار روستای سیل زده بخش مرکزی شهرستان بیرجند خدمات رسانی کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران از خدمات‌رسانی ۱۸۰ جهادگر بسیجی شهرستان بیرجند به سیل زدگان خبر داد.
وی افزود: به دنبال وقوع سیلاب هفته گذشته ۵۹ جهادگر بسیجی شهرستان بیرجند با هدف امداد رسانی به روستاهای سیل زده ی اکبرآباد و حسن آباد بخش مرکزی بیرجند اعزام شدند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: ۴ روستای سیل زده خراسان‌جنوبی از کمک های نیروهای جهادی بهره‌مند شدند.
هنری اظهار کرد: به کمک این گروه جهادی اقداماتی از جمله لایروبی ۲ استخر، مرمت۲ رشته قنات ،پاک سازی حسینیه و مسجد روستای اکبرآباد و حسن آباد از گل و لای ناشی از سیل انجام شده است.
وی عنوان کرد: همچنین با کمک گروه های جهادی گل و لای از ۴ منزل این دو روستا با کمک نیروهای جهادی از گل و لای بارندگی‌های رگباری چند روز گذشته تخلیه شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در روز تاسوعای حسینی نیز ۸۰ جهادگر بسیجی شهرستان بیرجند با هدف کمک به سیل زده‌های روستای کوچ بخش مرکزی بیرجند امداد رسانی کردند.
هنری بیان کرد: در روستای کوچ اقداماتی از جمله لایروبی استخر ۲۰۰ متری، مرمت یک رشته قنات و تخلیه یک‌هزار و ۵۰۰ متر گل و لای از داخل کانال آب انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: درروستای نوکند بخش مرکزی بیرجند نیز ۴۵ جهادگر بسیجی از ۳ روز گذشته اقداماتی همچون تخلیه منازل سیل دیده، حسینه و استخر اصلی روستا از گل و لای انجام داده‌اند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که امداد رسانی‌ها در روستای نوکند ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: سپاه انصارالرضا (ع) استان یک دستگاه لودر به روستاهای سیل زده از ابتدای وقوع سیل اعزام کرده است و در حال امداد رسانی به مناطق سیل زده است.
هنری گفت: با توجه به خسارت وارده به بیش از ۱۰۰ رشته قنات در مناطق سیل دیده و نیاز مبرم به احیای به موقع آنها، پس از تعیین مشخصات قنوات و میزان تخریب توسط جهاد کشاورزی و مدیریت بحران، عملیات اجرایی تعدادی از قنوات توسط این سازمان پیش از تامین اعتبار آغاز خواهد شد و بر اساس توافق صورت گرفته اعتبار مورد نیاز در آینده به سازمان واگذار می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷