نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

خدمت به بیماران ضعیف و نیازمند بهترین عبادت است

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه کمتر عبادتی وجود دارد که در مقیاس خدمت به بندگان خدا قابل سنجش باشد، گفت: راه های رسیدن به خدا به تعداد تمامی افراد است و از طرق مختلف می شود به خدا نزدیک شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز در دیدار با اعضای موسسه امدادگران عاشورایی در بیرجند ضمن تسلیت ایام شهادت امام صادق(علیه السلام)، اظهار کرد: کمتر عبادتی وجود دارد که در مقیاس خدمت به بندگان خدا قابل سنجش باشد، مخصوصا که این خدمت به بیماران ضعیف و نیازمند باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: در حوزه کاری گزارش ها با استفاده از آمار و ارقام و در جهت کمیت قابل بیان است اما در این نوع مسائل ارزشی با هیچ عدد، رقم و قلمی نمی شود حقیقت کار را بیان کرد.
وی ادامه داد: ارزش معنوی کارهای خیر شما بسیار زیاد است و حساب کار شما با کراما کاتبین است.
آیت الله عبادی اظهار داشت: شما راه خوبی را در پیش گرفته اید چون عبادتی بالاتر از گره کشایی از مردم ضعیف وجود ندارد که شما الحمدلله در این مسیر موفق بوده اید.
وی با اشاره به اینکه همانطور که انسان خودش در دو بخش زندگی فیزیکی و زندگی روحی و معنوی در حال زیستن است؛ بیان کرد: کارهای انسان هم اینگونه می باشد، لذا خیلی از کارها ممکن است از نظر سنجش های فیزیکی ممکن و با یکدیگر قابل قیاس باشند اما زاویه معنوی آن برای ما قابل مقایسه نیست، دو کار ممکن است از نظر ظاهر کاملا شبیه هم باشند اما از نظر ارزش و معنی کاملا متفاوت باشند.
امام جمعه بیرجند ابراز داشت: این که شما مشغول این حسنه هستید یک توفیق بسیار بزرگ است.
وی ادامه داد: بسیار شایسته و زیباست که سایر افراد جامعه در هر کسوت و شغلی هستند به عنوان یک فرهنگ مشابه فعالیت شما را در نوع حوزه کاری خودشان انجام دهند، این راه و بعد معنوی در تمام مشاغل ممکن است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی بیان کرد: راه های رسیدن به خدا به تعداد تمامی افراد است و از طرق مختلف می شود به خدا نزدیک شد.
آیت الله عبادی با بیان اینکه احسان و نیکوکاری از امور پسندیده در اسلام است، گفت: این در به روی همه باز است، خدا همه بندگان خود حتی کافران، مشرکان و ظالمان را دوست دارد، خدا کفر، شرک و ظلم او را دوست ندارد خودش را که دوست دارد، برای هر انسان راهی به سوی خدا است و این راه هیچ وقت بسته نیست.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در پایان گفت: یاری کردن نیازمندان یک توفیق بزرگ است که خداوند به شما عنایت نموده است برای این توفیق بزرگ خدا را شکر کنید.
وی افزود: شما به امور مختلف دنیا سرگرم نشدید و زاویه معنوی را پیش نظر دارید، خدا به همه شما توفیق دهد.
انتهای پیام /۳