نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

خدمت به جامعه از بهترین عبادت‌ها است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: علاوه بر این‌که کار کردن عبادت است آموختن نیز از بهترین عبادات است؛ عبادت ها باید همراه با قصد قربت باشد و عبادت تنها نماز، روزه و حج نیست بلکه خدمت به جامعه نیز از بهترین عبادت‌ها است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی، اظهار کرد: کار در اسلام از بهترین عبادات شمرده می‌شود گر چه بسیاری از افراد از کار و شغل به عنوان رشد اقتصادی یاد می‌کنند اما هرگز در این خلاصه نمی‌شود.
وی گفت: هر انسان مسلمانی باید برای تامین زندگی خود کار کند و این نیز از نظر احکام در این شرایط جز واجبات است اما در این خلاصه نمی شود و کار روی بدن انسان نیز تاثیر بسزایی دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: کار در بسیاری از جاها یک ورزش بی اسم و نشان است؛ اسم کار کردن ورزش نیست اما یک ورزش هدفمند است و از نظر روانی نیز کار روی روان اشخاص تاثیر دارد و افرادی که کار می کنند از نظر روانی متکی به خود هستند.
آیت‌الله عبادی با بیان این‌که انسان های بیکار در شخصیت خود یک خلا احساس می‌کنند، تصریح کرد: کار از نظر اجتماعی نیز نقش بسیار ارزشمندی دارد و اگر شهر و کشوری مردم خود را به کار گیرد قطعا این مردم با کشورهای بی سروسامان متفاوت هستند.
وی ادامه داد: بالاتر از همه این‌ها نیز از ارزش‌های الهی است؛ خداوند انسان ها را طوری آفریده که خودشان به دنبال کار بروند و این نیاز بشر را می سازد و لذا در این کار خدا حکمتی نهفته است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: خدا انسان را از نظر فیزیکی طوری آفریده که با سایر موجودات عالم متفاوت است و استعدادهای انسان، انگیزه های انسان و انعطاف پذیری انسان به هم متصل است.
آیت‌الله عبادی اظهار کرد: امروز در کنار انواع و اقسام نعمت ها که وجود دارد یکی از نعمت های ارزشمند نیز مهارت آموزی و حرفه آموزی است و این که فنی و حرفه ای شرایطی به وجود آورده تا جوانان کار فرابگیرند یک نعمت است.
وی افزود: علاوه بر این‌که کار کردن عبادت است آموختن نیز از بهترین عبادات است؛ عبادت ها باید همراه با قصد قربت باشد و عبادت تنها نماز، روزه و حج نیست بلکه خدمت به جامعه نیز از بهترین عبادت‌ها است.
انتهای پیام/ ۱۳۲