رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

خراسان‌جنوبی در رتبه اول از نظر نرخ بروز بیماری کرونا قرار گرفت/ شهرستان بیرجند جزو ۴۵ شهر آلوده کشور

دهقانی گفت:خراسان‌جنوبی از نظر نرخ بروز بیماری کرونا در رتبه اول و دوم کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران از قرار گرفتن خراسان‌جنوبی از نظر نرخ بروز بیماری کرونا در رتبه اول و دوم کشور خبر داد.
وی افزود: متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی افت قابل توجهی داشته و مسافرت‌ها، تجمعات خانوادگی و عدم استفاده از ماسک، باعث افزایش سرعت انتقال این ویروس شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که این ویروس به رفتار ما بستگی دارد، گفت: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، شاهد افت بیماری خواهیم بود اما اگر همچنان رعایت نشود، شاهد افزایش قابل توجه این بیماری هستیم.
شهرستان بیرجند جزو ۴۵ شهر آلوده کشور
دهقانی عنوان کرد: در حال حاضر فقط ۱۰۳ بیمار کرونا مثبت در بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند بستری هستند و شهرستان بیرجند جزو ۴۵ شهر آلوده کشور بوده و وضعیت مناسبی ندارد.
وی اظهار کرد: وقتی تعداد بیماران بستری زیاد شود به تناسب آن بیماران آی‌سی‌یو نیز بیشتر می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: هم اکنون بخش مراقبت‌های ویژه جدید نیز پر شده که اگر تعداد از حد معمول فراتر رود، قطعا با کمبود تخت آی‌سی‌یو مواجه خواهیم شد.
دهقانی با بیان این‌که افراد جهت درمان دیر به بیمارستان مراجعه می‌کنند، گفت: دیر مراجعه کردن مردم به بیمارستان در روند درمان آن‌ها خیلی تاثیر گذار است. لذا از مردم درخواست می‌شود با کوچکترین علامتی حتما به پزشک مراجعه کنند.
وی خاطر نشان کرد: کادر درمان خسته شدند لذا از تمام هم استانی‌ها تقاضا می‌شود برای کمک به جهادگران عرصه سلامت و حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان، حتما پروتکل‌های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، رعایت فاصله حداقل یک تا دو متر، عدم حضور در تجمعات را رعایت کنند تا شاهد کمتر شدن این بیماری در استان‌مان باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷