رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

خراسان‌جنوبی دومین استان کشور از نظر بیماران تنفسی بستری

دهقانی گفت: طبق آخرین ارزیابی های انجام شده از نظر تعداد بیماران تنفسی بستری در بیمارستان به نسبت جمعیت متاسفانه بعد از شیراز دومین استان کشور هستیم.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در بیست و نهمین جلسه ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خصوص آخرین ارزیابی استان خراسان جنوبی از نظر تعداد موارد بیماران تنفسی بستری در بیمارستان گفت: طبق آخرین ارزیابی های انجام شده از نظر تعداد بیماران تنفسی بستری در بیمارستان به نسبت جمعیت متاسفانه بعد از شیراز دومین استان کشور هستیم.
وی افزود: در همین راستا سخنگوی وزارت بهداشت، استان خراسان جنوبی را جزو استان‌های در وضعیت هشدار اعلام کرده است. اما خوشبختانه از نظر درصد موارد مثبت نسبت به جمعیت رتبه پایینی داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص وضعیت استان از نظر موارد ابتلا بیان کرد: تعداد موارد بستری به نسبت زمانی که بیماری نسبتا کنترل شده بود روند افزایشی داشته است.
دهقانی عنوان کرد: طی دو هفته اخیر روزانه حدود بین ۸۰ تا ۹۰ مریض حاد تنفسی داشتیم و در حال حاضر این آمار به ۲۰۰ نفر رسیده و همچنین تعداد موارد بستری مثبت افزایش قابل توجهی داشته است.
درخواست‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
وی با بیان این‌که در زمان کنترل بیماری، آمار موارد مثبت بستری بین ۵ تا حداکثر ۸ مورد رسیده بود بیان کرد: در حال حاضر آمار به طور متوسط بین ۶۰ تا ۷۰ نفر رسیده که این افزایش قابل توجه، نشان دهنده شرایط خوبی نبوده، از این رو برای رهایی از این بحران به عنوان سرباز و خادم شما در خط مقدم مبارزه با کرونا، از هم استانی های عزیز، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، حضور حداقلی در تجمعات را خواستارم.
انتهای پیام/۱۲۷