معاون اول قوه قضائیه:

خراسان‌جنوبی مصون از جرائم خشن/ برای کاهش تصادفات جاده ای باید یک هم اندیشی صورت بگیرد

معاون اول قوه قضائیه با بیان این‌که خراسان جنوبی عاری از جرائم خشن است، گفت: برای کاهش تصادفات جاده ای باید یک هم اندیشی بین ارگان های مربوطه صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری خراسان جنوبی ضمن تبریک عید غدیر، اظهار کرد: شخصیت حضرت علی (ع) به عید غدیر ابهت داد اما متاسفانه بشر نتوانست نه در زمان حیات و نه در زمانی که حضور ندارد او را بشناسد.
وی افزود: کسانی که طرفدار دین ناب هستند نتوانستند این واقعه را به درستی درک کنند.
معاون اول قوه قضائیه به ماه ذی الحجه اشاره کرد و گفت: دهه اول آن بسیار با ارزش بود و گذشت و چنانچه غفلت کرده و از مواهب آن بهره نبرده ایم سعی کنیم از دهه دوم و سوم آن بهره کافی را برای خودسازی ببریم.
محسنی اژه ای تصریح کرد: اگر می‌خواهیم گره از کار مردم باز کنیم و احقاق حق کنیم اول یک نگاهی به پرونده خود داشته باشیم و خودم را اصلاح کنم و اگر من نتوانم به اعمال خودم و نفس خودم رسیدگی کنم بعید است بتوانم اجرای عدالت داشته باشم.
وی با اشاره به این که صیفی در طول ۳ دهه در حوزه قضایی کار کردند و چندسالی هم در سمت رئیس دادگستری بودند، افزود: انسان بتواند در یک استان سه دهه قضاوت کند نعمت بزرگی است و باید خدا را شاکر باشد.
معاون اول قوه قضائیه از زحمات صیفی مدیر کل سابق دادگستری خراسان جنوبی تشکر کرد و گفت: از حمیدی مدیر کل جدید دادگستری خراسان جنوبی به خاطر قبول این منصب تشکر می کنم.
محسنی اژه ای تصریح کرد: بدانیم که مردم شایسته خدمت هستند و بدانیم این نظام به راحتی به دست نیامده است.
وی افزود: من این نظام را مرهون خون فاطمه زهرا (س) و امام حسین (ع) و شهدا می دانم.
معاون اول قوه قضائیه گفت: انقلاب با این ایثارها، جانبازی‌ها و خون ها به وجود آمده و ما چگونه می توانیم آن ها را پاس بداریم؟
محسنی اژه ای خاطرنشان‌کرد: قدر این انقلاب و جایگاه خود را بدانیم و باید از این مردم منت بکشیم که خدا به ما توفیق داده تا به مردم خدمت کنیم.
وی افزود: بسیاری از جرائم خشنی که در سایر استانها داریم در خراسان جنوبی وجود ندارد و باید قدر آن را بدانیم.
معاون اول قوه قضائیه به مسئله مواد مخدر اشاره کرد و گفت: بیش از ۶۰ درصد افرادی که متهم به قاچاق مخدر هستند از خارج استان هستند و باید فکر و هم اندیشی کنیم تا مردم آن به این موضوع آلوده نشوند.
محسنی اژه ای تصریح کرد: اگر مردم آلوده شوند آنگاه چه باید کرد و خانواده و فرزندان آنها به چه سرنوشتی دچار می شوند و باید در این زمینه هم فکری داشته باشیم.
وی به میزان افزایش تصادفات جاده ای اشاره کرد و گفت: ارگانهای وابسته را جمع کنید و یک هم اندیشی داشته باشید و راهکار بدهید و اگر زیر ساخت ها مناسب نیست تغییر دهید و اگر از نظر فرهنگی باید کار شود در این زمینه کار کنید .
معاون اول قوه قضائیه به دعواها و نزاع ها اشاره کرد و گفت: تعداد قابل توجهی از پرونده ها نزاع و درگیری و توهین و فحش است که می توان با صحبت و میانجی‌گری حل کرد و شوراهای حل اختلاف باید توسعه پیداکنند و از علما فرهنگیان و روحانیون کمک بگیریم و یک طرح نویی در این خصوص بدهیم.
وی خطاب به رئیس جدید دادگستری گفت: ارتباط خود را با مردم و همکاران بالا ببرید و در اتاق خود را تا حدی که امکان دارید باز بگذارید و با مردم تعامل داشته باشید و آنها را عزیز بدارید و احترام قائل شوید.
محسنی اژه ای تصریح کرد: همکاران و مجموعه خود را صیانت کنید تا غریبه‌ها و دشمنان نفوذ پیدا نکنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲