مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی:

خراسان‌جنوبی میزبان شهدای گمنام می‌شود/ مراسم وداع با شهدا در حسینیه جماران

فلاحی گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) پنج شهید گمنام در خراسان جنوبی تشییع و تدفین می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا فلاحی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری از تشییع و تدفین پنج شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در خراسان جنوبی خبر داد.
وی با بیان این‌که به منظور اهمیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تاکید ستاد کل نیروهای مسلح بر برگزار نشدن مراسم تشییع است، افزود: هیچگونه مراسم تشییع برای شهدا طبق موازین بهداشتی در استان برگزار نخواهد شد و آیین تدفین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جمعیت محدود برگزار می‌شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی بیان کرد: شهدا عصر چهارشنبه با برگزاری مراسم تشریفات در فرودگاه بیرجند وارد خراسان‌جنوبی و با تشییع خودرویی به معراج شهدا منتقل می‌شوند.
فلاحی عنوان کرد: مراسم وداع با شهدا در برخی مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و برنامه وداع محوری در حسینیه جماران بیرجند با حضور مسئولان و مردم به صورت محدود برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: از این پنج شهید دو شهید ۱۷ ساله، یک شهید ۱۹ و دو شهید ۲۱ و ۲۳ ساله هستند که در عملیات‌های والفجر و کربلای چهار و پنج به شهادت رسیدند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته روز یکشنبه ۲۸ دی ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ۲ شهید در شهر آبیز شهرستان زیرکوه، یک شهید در دانشگاه بزرگمهر قاین و ۲ شهید در بوستان آیت الله بهجت بیرجند خاکسپاری می‌شوند.
انتهای پیام/۱۲۷