رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی خبرداد

خراسان‌جنوبی میزبان هیئت تجاری جمهوری چک/ تاکنون ۱۱ هیئت تجاری از استان به کشورهای دیگر اعزام شدند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی روز دوشنبه هفته آینده میزبان هیئت تجاری از کشور جمهوری چک است که در این هیئت تجاری، معاون وزیر امور خارجه، رئیس اتاق بازرگانی و تعدادی از تاجران جمهوری چک حضور دارند.

محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی فعالیت خود را از دی‌ماه سال ۱۳۸۶ و پس از تقسیم شدن استان خراسان به سه استان آغاز کرد و تاکنون توانسته است نقش بسزایی در حمایت از تجارت، صنعت و تولید داشته باشد.
وی در خصوص هدف از تشکیل و دستاوردهای اتاق بازرگانی اظهار کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی به ‌منظور فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی و تحقق هرچه‌ بهتر و سریع‌تر رفاه و تولید ثروت عمومی در استان خراسان‌جنوبی در راستای اهداف کلان توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و اتاق ایران ایجاد شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی بابیان‌اینکه اتاق بازرگانی در راستانی معرفی سرمایه‌گذار به منطقه ویژه اقتصادی کمک می‌‌کند افزود: راه‌اندازی پایانه ترانزیت و صادرات شرق کشور، کمک به طرح توسعه محور شرق کشور، پشتیبانی و حمایت از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، راه‌اندازی کمیته مشترک با اتاق‌های بازرگانی سایر کشورهای هدف، کمک به راه‌اندازی شرکت‌های مادر تخصصی خدمات صادرات و واردات کالا و دعوت از هیئت‌های تجاری سایر کشورها و اعزام هیئت‌های تجاری به سایر کشورها از مهمترین اهداف راهبردی اتاق بازرگانی خراسان‌جنوبی است.
احتشام خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی خراسان‌جنوبی تاکنون میزبان هیئت‌های تجاری از کشورهای اتریش، نروژ، پاکستان، هند، آفریقای‌جنوبی، افغانستان، سوئیس، جمهوری چک و همچنین میزبان هیئت تجاری پشکیای افغانستان بود.
وی تصریح کرد: اعزام هیئت‌های تجاری به نمایشگاه‌ها و سمینارهای بین‌المللی و برگزاری سمینارهای تخصصی محصولات راهبردی استان در بازارهای جهانی از دیگر اهداف اتاق بازرگانی است که این اقدام به منظور معرفی محصولات راهبردی استان در سطح جهان، فرهنگ‌سازی مصرف این محصولات وگسترش مبادلات تجاری در بازارهای هدف صورت می‌گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی بابیان‌اینکه از سال ۱۳۸۶ تاکنون ۱۱ هیئت تجاری از اتاق بازرگانی خراسان‌جنوبی به کشورهای مختلف اعزام شده‌اند یادآور شد: در سال ۱۳۹۴، هیئت تجاری از خراسان‌جنوبی به نمایشگاه گلفود دبی (صنایع غذایی) و نمایشگاه big5 دبی (صنعت ساختمان) و نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان اعزام شدند.
احتشام اظهار کرد: در سال‌جاری برنامه‌ای برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی در خارج از کشور و اعزام هیئت‌های تجاری به کشورهایی ازجمله چین، امارات، ترکیه، روسیه و افغانستان خواهیم داشت.
وی گفت: خراسان‌جنوبی روز دوشنبه هفته آینده میزبان هیئت تجاری از کشور جمهوری چک است که در این هیئت تجاری، معاون وزیر امور خارجه، رئیس اتاق بازرگانی، کاردار و رایزن کشور جمهوری چک و تعدادی از نمایندگان تجاری شرکت‌های جمهوری چک حضور خواهند داشت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌جنوبی بابیان‌اینکه این هیئت تجاری، نشستی با فعالان اقتصادی استان خواهد داشت اظهار کرد: در زمینه‌های ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی، طراحی و مهندسی در زمینه معدن، تجهیزات و ماشین‌آلات معادن زیرزمینی، انواع تجهیزات حفاری، تولید ماشین‌آلات خاص در زمینه فناوری‌های پردازش مواد خام معدنی، فناوری تصفیه آب، فناوری تقلیل فشار گاز، تولید انواع کابل‌های فیبر نوری، مخابرات و انرژی‌های تجدید پذیر و خدمات مالی و بیمه به تبادل نظر خواهند پراخت.
احتشام بابیان‌اینکه اتاق بازرگانی خراسان‌جنوبی با تمام توان در کنار فعالان اقتصادی استان خواهد بود گفت: امید است این تشکل بتواند در چشم‌انداز روشن آینده کشور نقش خود را هرچه بهتر ترسیم کند.
انتهای پیام/۴