خراسان جنوبی از ضعف یا عدم برنامه ریزی در حوزه فرهنگی رنج می برد/ لزوم انتخاب مدیران دغدغه‌مند

حجت الاسلام سیدی با انتقاد از موازی کاری، ضعف یا عدم برنامه ریزی در حوزه فرهنگی استان، گفت: باید در دولت جدید مسئولیت این حوزه به مدیرانی(با اولویت بومی) واگذار شود که به معنای واقعی انقلابی، دغدغه مند و مشکلات مردم را لمس کرده باشد.

حجت الاسلام سید حسن سیدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: مهمترین مسائل و مشکلات فرهنگی ریشه در فقر دارد چنان که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «کَادَ اَلْفَقْرُ أَنْ یَکُونَ کُفْراً؛فقر به کفر نزدیک است».
وی با بیان اینکه عدم توجه به مقوله ازدواج جوانان از دیگر مشکلات فرهنگی است، افزود: همچنین دغدغه مند نبودن مدیران فرهنگی و اجتماعی و عدم توجه به نظرات نخبگان و دانشگاهیان از دیگر معضلات در این حوزه است.
حجت الاسلام سیدی در ادامه به ارسال نظرات نخبگان دانشگاهی در چند سال گذشته به شورای فرهنگ عمومی و استانداری اشاره کرد و گفت: اما متاسفانه تاکنون به این نظرات کارشناسی هیچ توجهی نشده است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پییشنهاد داد تا صدا و سیما به صورت هفتگی نشست های با نخبگان دانشگاهیان، حوزویان و دانشجویان در حوزه های مختلف به ویژه فرهنگی برگزار کنند.
وی در خصوص معضل مدیریت‌های امور فرهنگی استان، تصریح کرد: متاسفانه در این مسئولیت‌ها کسانی گماشته می شوند که از مدیرت بالای برخوردار نیستند و دیدگاه های سنتی دارند.
حجت الاسلام سیدی با انتقاد از موازی کاری، تعامل پایین ادارات و عدم توجه به همه اقشار جامعه در حوزه های فرهنگی، گفت: در حال حاضر با ضعف یا عدم برنامه ریزی در حوزه فرهنگی مواجه هستیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پایان با اشاره به آغاز فعالیت دولت جدید و انتصاب مدیران، تأکید کرد: باید مسئولیت حوزه‌های فرهنگی استان به مدیرانی(با اولویت بومی) واگذار شود که به معنای واقعی انقلابی، دغدغه مند و مشکلات مردم را لمس کرده باشد.
انتهای پیام/۱۰ /۳