مديرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی مطرح کرد

خراسان جنوبی جزو پنج استان محروم از باغ‌موزه دفاع مقدس

فلاحی با بیان این‌که خراسان جنوبی جزو پنج استانی است که از داشتن باغ‌موزه دفاع مقدس محروم است گفت: اين باغ موزه سه فاز دارد و در زمينی به مساحت ۳۲ هكتار طراحی و ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا فلاحی مديرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت کشور که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد گفت: دفاع مقدس مظهر ایثار و از خود گذشتگی است.
وی افزود: استان خراسان جنوبی در دوران هشت سال دفاع مقدس به خوبی درخشید که سند آن حضور ۳۰ هزار رزمنده و تقدیم دو هزار شهید، چهار هزار و ۳۰۰ جانباز و ۲۴۰ آزاده است.
مديرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: تدوین تاریخ جنگ و دانش‌نامه دفاع مقدس خراسان جنوبی که نقش استان را در دوران دفاع مقدس نشان می‌دهد، درحال انجام است.
فلاحی اظهار کرد: خراسان جنوبی جزو پنج استانی است که از داشتن باغ‌موزه دفاع مقدس محروم است.
وی از آغاز اجرای فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس استان خبر داد و افزود: اين باغ موزه سه فاز دارد و در زمينی به مساحت ۳۲ هكتار طراحی و ساخته می‌شود.
مديرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی خواستار کمک ویژه مسئولان، مردم و خیّران به این پروژه شد و گفت: پنجم مهرماه عملیات ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس شروع می‌شود.
فلاحی از کلنگ‌زنی ساخت ۱۴ یادمان شهدای گمنام در استان خبر داد.
انتهای پیام/۳/ ۴