مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی

خراسان جنوبی دارای رتبه دوم مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی/ عملکرد نمایندگان مجلس همطراز با انتظار مردم باشد

حجت الاسلام محمدی گفت: درحالی که شیوع ویروس کرونا را در زمان انتخابات داشتیم اما خراسان جنوبی دومین استان در کشور بود که مردم این خطه در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام علی محمدی مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری ضمن تبریک سالروز تاسیس شورای نگهبان، اظهار کرد: نهاد شورای نگهبان با دستور امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس شد.
وی افزود: امام خمینی (ره) وظایف بسیار مهم تری را بر عهده این نهاد گذاشتند که نظارت بر مصوبات قوه مقننه، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات از جمله این وظایف است.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که شورای نگهبان به صورت فراجناحی عمل می‌کند، گفت: شورای نگهبان یک نهاد اصلی برای حفظ نظام است و دشمن نیز به همین خاطر این نهاد را مورد هجمه قرار می دهد.
وی افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی را پشت سر گذاشتیم اما دشمنان به دنبال این بودند که این انتخابات به خوبی برگزار نشود اما به لطف خدا و با هماهنگی دستگاه‌ها این انتخابات با حضور چشمگیر مردم به خوبی برگزار شد.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی گفت: درحالی که شیوع ویروس کرونا را در زمان انتخابات داشتیم اما خراسان جنوبی دومین استان در کشور بود که مردم این خطه در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند.
حجت الاسلام محمدی با بیان این‌که انتخابات مجلس در استان قانون مدار برگزار شد، تصریح کرد: امیدواریم عملکرد نمایندگان مجلس همطراز با انتظار مردم و مقام معظم رهبری باشد.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که مشکلات اقتصادی مردم بسیار است، افزود: اما مردم برای احیای دین انقلاب کردند، برای این انقلاب خون دادند و پای انقلاب خود در هر شرایطی ایستاده‌اند.
وی افزود: با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود طبق قانون نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری برعهده شورای نگهبان است.
حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: با وجود تلاش‌های دشمن، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی را با حضور پرشور و شعور مردم این خطه برگزار خواهیم کرد.
مدیر دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تخلف در انتخابات به دو گونه است یا توسط خود نامزد یا توسط حامیان این افراد رقم می‌خورد.
وی با اشاره به این‌که در زمان برگزاری انتخابات مجلس ستاد پیشگیری از تخلفات در دادگستری استان تشکیل شد، افزود: هیچ گونه پرونده تخلف قضایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل نشد.
حجت الاسلام محمدی با اشاره به این‌که در سطح استان بیش از سه هزار ناظر فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: کلاس هایی نیز برای آنها برگزار و ساماندهی می شوند.
وی افزود: شبکه نظارت آمادگی دارد در سال ۱۴۰۰ بر انتخابات ریاست جمهوری نظارت داشته باشد.
انتهای پیام/ ۱۳۲