مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی:

خراسان جنوبی دارای ۷۶ نقطه پرتصادف و مستعد تصادف است/ ایمن سازی ۲۳ نقطه درصورت تخصیص اعتبار

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت:در سطح استان 76 نقطه پرتصادف و مستعد تصادف وجود دارد که از این تعداد 27 نقطه پرتصادف و 49 نقطه دارای تصادف است ؛ پیگیر هستیم که طرح اصلاح و ایمن سازی 23 نقطه پرتصادف و مستعد تصادف در سال جاری در صورت تخصیص اعتبار انجام شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی امروز در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اظهار کرد: در سال گذشته آمار تلفات تصادفات ثبت شده پزشکی قانونی کشوربیش از ۱۱ هزارنفر در حوزه برون شهری و روستایی بوده که سهم خراسان جنوبی از این تعداد ۲۲۰ نفر معادل ۱٫۸۷ درصد بوده است.
وی افزود: از ۲۲۰ نفر فوتی حوادث ترافیکی خراسان جنوبی در سال قبل ۱۴ نفر عابرین پیاده بودند که به لحاظ فوت عابر پیاده در اولویت ۲۸ کشور هستیم.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: از بین ۲۲۰ نفر متوفی موتورسوارن با ۳۳ نفر رتبه ۲۱ کشور و فوت به دلیل واژگونی وسیله نقلیه ۹۸ نفر اعلام شده است و دررتبه سوم کشور قرار داریم.
شهامت عنوان کرد:انتقال متوفی با آمبولانس ۱۹۶ نفر بوده که اولویت ۱۴ کشور را داریم و در فوت تصادفات شبانه ۸۱ نفر اعلام شده است و در اولویت پنجم کشور قرار داریم و این می‌طلبد که راه‌های استان در شب مورد نظارت ترافیکی بیشتری باشد.
وی اظهار کرد: در سال گذشته تعداد افرادی که به دلیل برخورد ضربه به سر به خاطر نبستن کمربند ایمنی جان خود را از دست داده اند و موتورسوارانی که کلاه ایمنی نداشته اند ۱۵۶ نفر بوده است در این شرایط در اولویت پنجم کشور قرار داریم.
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: لازم است برای طرح های مختلف نظارتی و ترافیکی استان دقت و توجه بیشتری به واژگونی وسایل نقلیه و ضربه به سر را داشت.
شهامت خاطرنشان کرد: در سطح استان ۷۶ نقطه پرتصادف و مستعد تصادف وجود دارد که از این تعداد ۲۷ نقطه پرتصادف و ۴۹ نقطه دارای تصادف است ؛ پیگیر هستیم که طرح اصلاح و ایمن سازی ۲۳ نقطه پرتصادف و مستعد تصادف در سال جاری در صورت تخصیص اعتبار انجام شود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته برای اصلاح و حذف نقاط پرحادثه ۱۷ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان اعتبار مصوب داشتیم،بیان کرد:از این مبلغ ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان (۱۹٫۶درصد) آن برای محور دیهوک- روار، پیچ نایبند، پل شوشود تبدیل آبنما به پل و اصلاح شیب شیروانی و ایمن‌سازی و بهسازی اختصاص پیدا کرده است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی عنوان کرد:آشکارسازی نقاط پرحادثه استان انجام شده و ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه آسفالته درخراسان جنوبی وجود دارد که ۵۴ درصد نیازمند به‌سازی است.
شهامت بیان کرد: انشاءالله درسال جاری اصلاح شیب شیروانی راه‌های استان انجام خواهد شد و تاکنون ۹۸ قوس تند در حوزه راه‌های استان شناسایی شده که اصلاح آن به ۴ میلیارد و ۹۲۲ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
وی یادآورشد:خلاصه عملیات هزینه شده برای نمونه های پروژه های اجرا شده ۲۵ هزار و ۹۰۱ میلیون ریال و کل مبلغ خلاصه عملیات مورد برآورد ۱۸۰ هزار و ۴۲۶ میلیون ریال برآورد شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/۲۴