در پیام سردار زهرایی به استاندار جدید خراسان جنوبی؛

خراسان جنوبی سرشار از سرمایه های خدادادی و انسانی/ پایین بودن شاخص های برخورداری زیبنده مردم استان نیست

سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و فرزند خراسان جنوبی، طی پیامی به استاندار جدید خراسان جنوبی، ضمن عرض تبریک، نکاتی را مطرح کرد.

به گزارش خاورستان؛ در این پیام آمده است؛

بسمه تعالی

برادر ارجمند؛ جناب آقای جواد قناعت، سلام علیکم. اکنون که توفیق الهی در خدمتگزاری به مردم شریف، نجیب، با اخلاق، سخت کوش و ولایت مدار خراسان جنوبی نصیبتان گردیده است، بر خود فرض دانستم ضمن عرض تبریک و آرزوی موفقیت برای جنابعالی، نکاتی چند را خدمتتان مطرح نمایم.

جنابعالی به استانی پا گذاشته اید که سبزی زمین و هوای مطبوع زادگاه تان را ندارد، ولی مملو از مردمانی با دلهای پاک، قلب‌های آکنده از سبزی و روشنایی است. استانی که زیر پای مردم بزرگترین سرمایه های خدادادی از سنگ آهن، مس و سنگ های ساختمانی تا یکی از بزرگ‌ترین معادن زغال سنگ خاورمیانه قرار دارد و روی زمین علیرغم خشکسالی های دو دهه گذشته و خالی از سکنه شدن صدها روستا، برخوردار از محصولات استراتژیکی همچون زرشک، زعفران و عناب تا ظرفیت های گردشگری، صحرای کم‌نظیر و بیابان با شبهای پر ستاره بی نظیر است.

از همه مهمتر جریان زنده و پویا و مقاوم مردم را در سرمایه های انسانی و اجتماعی استان می توان مشاهده کرد. یک نمونه آن مفتخر به داشتن پدر شش علم نوین و حماسه آفرینی های فرزندان این آب و خاک در سطوح ملی و بین المللی است. استانی که در نظرسنجی ها برای همدلی و کمک مومنانه در همه حوادث و صحنه‌ها و ولایتمداری همیشه بیش از متوسط کشورند، اما زیبنده نیست که در شاخص های برخورداری و رفاه زیرساخت و سرانه درآمد در اکثر مولفه ها کمتر از متوسط کشور باشند. استانی که نماینده محترم مردم شریف آن در مجلس خبرگان، سکاندار دولت است و الگوی عملی و رفتاری و نماد اخلاص و معنویت آن نماینده محترم ولی فقیه استان است که در کنار مردم قانع اما دانا و فهیم، وظیفه جنابعالی را سنگین تر می نماید و این خود نیاز به ظرفیت سازی همراه با استفاده حداکثری از همه ظرفیت های ممکن چه بالفعل و چه بالقوه دارد.

جناب آقای قناعت در پارادایم خدمتگزاری معمار کبیر انقلاب؛ مسئولین خدمتگزار و مردم ولی نعمتان اند و فرصت خدمت توفیقی است محدود به زمان که باید با بهترین بهره وری به سرانجام مطلوب برسد و صد البته در دولت سیزدهم با رویکرد ستودنی رئیس جمهور محترم در مردمی نمودن امور و محروم نوازی و محرومیت زدایی برای تحقق شعارها و اهداف دولت، اصل خادمیت و عاملیت و تئوری اصیل و وکیل در معنایی جدید، اهمیت دوچندان پیدا کرده است.

رجاء واثق دارم که مردم شریف استان؛ قدر شناس خدمت بی منت، صادقانه و همراه با عدالت مدیران جهادی خود هستند و دعای خیرشان بدرقه راهتان خواهد بود و در آخر حقیر به عنوان فرزند کوچک مردم عزیز استان و در لباس مقدس سربازی برای ولایت، کمک به جنابعالی برای تحقق عدالت و پیشرفت در استان را بر خود لازم می دانم،قدمها و اراده تان استوار باد.

من الله توفیق؛ برادر کوچکتان محمد زهرایی