11 و 12 مهرماه؛

خراسان جنوبی میزبان مسابقات کشتی قهرمانی کشور می‌شود

رئیس هیئت کشتی خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی 11 و 12 مهرماه جاری میزبان مسابقات کشتی قهرمانی کشور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس سروری رئیس هیئت کشتی خراسان‌جنوبی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون میزبانی مسابقات کشتی قهرمانی کشور، اظهار کرد: هیئت کشتی خراسان‌جنوبی از سال ۹۷ به دلیل توسعه ورزش کشتی دنبال میزبانی‌ها بوده است تا جوانان و نوجوانان به واسطه قهرمانان جهان و آسیا بیشتر به ورزش کشتی جذب شوند.
وی با بیان اینکه ۱۱ و ۱۲ مهرماه خراسان‌جنوبی میزبان مسابقات آزاد کشتی قهرمانی کشور خواهد بود، افزود: در این مسابقات ۳۴ تیم از سراسر کشور در رده سنی بزرگسالان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که هر تیم ۱۰ کشتی گیر، ۳ مربی و یک سرپرست خواهند داشت.
رئیس هیئت کشتی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: این مسابقات را ۲۵ داور بین المللی قضاوت خواهند کرد و نفرات برتر به اردوی تیم ملی خواهند رفت.
سروری با بیان اینکه برای برگزاری این مسابقات بیش از ۱۸۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: ۵۰ درصد این هزینه ها توسط استانداری و مابقی آن توسط اداره ورزش و جوانان و خیران پرداخت می‌شود.
وی یادآور شد: از فردا اردوی تیم بزرگسالان کشور در ۱۰ وزن مختلف نیز در استان برگزار می‌شود.
رئیس هیئت کشتی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: خراسان جنوبی در لیگ برتر کشتی با تیم‌های ایران مال تهران، سیرجان کرمان، مدافعین حرم قم هم گروه شده است.
سروری ادامه داد: در صورتی که تیم خراسان جنوبی جزو دو تیم برتر شود در آذرماه جاری میزبان مسابقات جام باشگاه‌های جهان خواهد بود.
وی متذکر شد: همچنین امسال دوره مربیگری آلیش و کلاسیک برای بانوان را در استان خواهیم داشت.
انتهای پیام/ ۱۳۵