استاندار خراسان جنوبی:

خراسان جنوبی نیازمند کمکهای ویژه بلاعوض بنیاد مسکن است

قناعت گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با افزایش کمک های بلاعوض به استان خراسان جنوبی نگاه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز دیدار با اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، اظهار کرد: خراسان جنوبی استان محرومی است و با توجه به حجم محرومیت خراسان جنوبی باید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از هر محلی که مقدور است نسبت به تزریق کمک های بلاعوض به این استان اقدام کند.

وی افزود: در برخی از مناطق مردم در تأمین نیازهای اولیه خود با مشکل مواجهند اند لذا مردم امکان دریافت تسهیلات و پرداخت اقساط را ندارند که با تأمین این کمک های بلاعوض می توانیم بخش عمده ای از مشکلات را در تأمین مسکن برطرف کنیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ساخت مسکن در مناطق مرزی استان نیز نگاه ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را می طلبد.

قناعت به نقش خبرنگاران در انعکاس مشکلات جامعه، اشاره کرد و گفت: خبرنگاران، مشکلات همه اقشار را پیگیری می کنند اما متأسفانه در رفع نیازها و مسائل خود با مشکل مواجهند لذا از رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور درخواست میکنم موضوع احداث مسکن خبرنگاران را در اولویت برنامه های استان قرار دهد و با تأمین زمین و تسهیلات ویژه ، در رفع این مشکل جامعه خبری استان همکاری داشته باشید.

وی به روستای امیرآباد و مشکلات آن اشاره کرد و گفت: برای بازدید از این روستا، ورود جدی بنیاد مسکن به رفع مسایل این منطقه در حاشیه مرکز استان نیاز است.

عباس زاده سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این دیدار، گفت: بنیاد مسکن در نزد مردم قداست دارد.

وی با بیان اینکه ما در خراسان جنوبی سه هزار واحد نیازمند بازسازی داریم، بیان کرد: متأسفانه به علت عدم تمکن مالی مالکین، نه تنها از مقاومت لازم برخوردار نیستند که قابلیت سکونت هم ندارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می بایست در یک اقدام جهادی نسبت به ساخت سه هزار واحد مسکونی ویژه این افراد اقدام کند‌.

انتهای پیام/۱۲۷