معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی:

خراسان جنوبی نیاز به نگاه ویژه ای دارد/ سپاه از بدنه مردم و برای رفع محرومیت تشکیل شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: سپاه در ابتدای تشکیل از یک ارگان نظامی تشکیل نشد بلکه از بدنه مردم تشکیل شد که برای مردم و خدمت به آنان آماده به کار بوده و نتیجه آن رفع محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی امروز در مراسم افتتاح پروژه های محرومیت زدایی خراسان جنوبی اظهار کرد: اقدامات محرومیت زدایی که در خراسان جنوبی انجام شده شامل ساخت مدرسه، راه، غسالخانه، حمام و سرویس بهداشتی در مناطق محروم انجام شده است.
وی افزود: در کشور شاهد مناطق کمتر توسعه یافته زیادی هستیم و خراسان جنوبی نیز از این قاعده مستثنی نبوده لذا برای رفع مشکلات دولت باید با تمام توان با توجه به رسالت و منشور رئیس جمهور برای این مناطق اقدام شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: سپاه در ابتدای تشکیل از یک ارگان نظامی تشکیل نشد بلکه از بدنه مردم تشکیل شد که برای مردم و خدمت به آنان آماده به کار بوده و نتیجه آن رفع محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور شده است.
عابدی عنوان کرد: بنا بر اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی فقط شهر بیرجند و قاین از شمولیت مناطق محروم خارج است و سایر نقاط استان در این شمولیت قرار دارد.
وی اظهار کرد: اعتباری که برای پروژه های محرومیت زدایی در خراسان جنوبی هزینه شده ۳میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان بوده که ۵۰ درصد آن یعنی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان توسط قرارگاه محرومیت زدایی هزینه شده اما خراسان جنوبی نیاز به نگاه های ویژه و بیش از این دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: دولت و استاندار خراسان جنوبی نیز برابر اعلام تسهیلاتی که در سال گذشته و ابتدای امسال برای استان های کشور تحت عنوان تسهیلات روستایی و عشایری در قالب ایجاد اشتغال در روستاها صورت گرفت برنامه های مختلفی را با همکاری سپاه آغاز کرده است.
عابدی گفت: حدود ۶ میلیارد تومان در راستای ترویج صنعت بوم گردی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان فقط به مناطق رستایی اختصاص پیدا کرده است.
وی بیان کرد: در خراسان جنوبی ارتباط تنگاتنگی بین دستگاه های اجرایی، ارگان ها، نهادها و سپاه وجود دارد و ان شاءالله که شاهد قوت این همکاری ها باشیم.
معاون هماهنگی امور استانداری خراسان جنوبی گفت: برخی اقلام به صورت کشوری افزایش نرخ داشته است و برخی دیگر نیز احتمالا افزایش نرخ خواهد داشت لذا تغییر فرهنگ سنتی مردم توسط شما که سفیرانی برای اعلام نقطه نظرات برنامه ریزیان در حوزه اقتصاد هستید می‌تواند برای مردم ما گرامی جلوه کند به این طریق که اگر در تمامی مباحث و گفتمان ها اگرچه انتقاداتی بر تنظیم بازار و سایر وجود دارد می‌توان شرایط حال کشور را تبیین کرد چون شرایط بگونه ای نیست که بتوان یک شبه به شرایط ۶ ماه قبل برگردیم.
انتهای پیام/۱۲۷