رئیس‌جمهور:

خروج آمریکا از افغانستان باید به فرصتی برای احیای صلح در این کشور تبدیل شود

آیت‌الله رئیسی گفت: شکست نظامی و خروج آمریکا از افغانستان باید به فرصتی برای احیای زندگی، امنیت و صلح پایدار در این کشور تبدیل شود.

به گزارش خاورستان، از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رییسی در گفت‌و گو با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، امنیت، ثبات و رفاه را حق مردم افغانستان دانسته و تاکید کرد: ایران برای برقراری ثبات که نیاز نخست امروز افغانستان است تلاش خواهد کرد و به‌عنوان کشور همسایه و برادر، همه گروه‌ها را دعوت به دستیابی برای توافق ملی می‌کند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که حاکمیت اراده مردم مظلوم افغانستان، همواره امنیت ساز و ثبات آفرین بوده، اظهار داشت: ایران با رصد هوشیارانه تحولات در این کشور، به مناسبات همسایگی با افغانستان پایبند است.
رئیس‌جمهوری گفت: شکست نظامی و خروج آمریکا از افغانستان باید به فرصتی برای احیای زندگی، امنیت و صلح پایدار در این کشور تبدیل شود.
آیت‌الله رئیسی همچنین وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی را موظف کرد تا با رصد دقیق و پیوسته تحولات افغانستان، مراتب را به رییس جمهور گزارش کنند.
انتهای پیام/۱۰