سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی مطرح کرد:

خروج بیش از ۷۰ هزار کیسه آرد خبازی در استان از چرخه تولید نان

اشرفی گفت: در خراسان جنوبی بیش از ۷۰ هزار کیسه آرد خبازی از چرخه تولید نان خارج و در جاهای دیگر استفاده شده بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد اشرفی با بیان این مطلب در نشست صمیمی با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اظهار کرد: ضریب نفوذ و تأثیر گذاری شما در جامعه به دلیل این که بیشتر مورد سئوال و مطالبه افراد و گروه های مختلف درباره پیامدها و آثار اجرای طرح مردمی سازی یارانه های قرار می گیرید، نسبت به دیگران بیشتر است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: دولت ها در سال های گذشته به دلایل مختلف از اصلاح نظام یارانه ای خودداری کردند اما دولت سیزدهم بر اساس الزامات و دستورالعمل های موجود در سال اول کار خود و بر اساس تکلیف قانونی که داشت، این طرح را اجرا کرد.

وی تصریح کرد: همه موافقان و هم کسانی که با این دولت همسو نمی باشند، بر ضرورت اصلاح ساختار اقتصاد کشور تأکید دارند اما روش هر یک برای اجرای آن متفاوت است.

اشرفی با بیان اینکه مبارزه با رانت و فساد یکی از اهداف اجرای این طرح است، متذکر شد: ارز ۴۲۰۰ تومانی براساس نیازهای جامعه تخصیص نمی یافت اما با اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها ، قرار است یارانه به جای وارد کننده به مصرف کننده داده شود.

اشرفی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده در آمد متوسط سالانه هر خانوار در استان ۵۴ میلیون تومان و درآمد ماهانه هر خانوار ۴.۵ میلیون تومان در خانوارهای شهری خراسان جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه متوسط درآمد سرانه هر خانوار در کشور سالانه ۷۴ میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: درآمد متوسط سالانه هر خانوار روستایی در خراسان جنوبی ۲۴میلیون تومان و میزان آن در کشور ۴۳ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی نیم درصد ثروت کشور را تأمین می کند ،اظهار داشت: دولت سیزدهم خود را مکلف کرده برای مناطق کمتر توسعه یافته مانند خراسان جنوبی اقدامات ویژه ای انجام دهد.

اشرفی گفت: ارزانی بدون چارچوب نظامند به تولید آسیب می رساند، بنابر این نخریدن برای این که کالاها ارزان شوند، چیز خوبی نیست.

به گفته وی؛ در خواست آرد یارانه ای از ۸۳۹ هزار تن در ابتدای سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ در استان رسیده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: این در حالی است که در بازارچه ماهیرود یک کیسه آرد بیش از ۸۰۰ تا یک میلیون تومان به فروش می رسد.

در ادامه این جلسه دبیران سازمان های مردم نهاد به بیان دیدگاه های خود در باره موضوع های مختلف چون نبود سهم مشخصی در تسهیلات بانکی برای جوانان، ضرورت حضور مسئولان دستگاه های اجرایی در جمع مردم در مهرشهر، همکاری نکردن بانک ها با افراد معرفی شده برای دریافت تسهیلات ، تسریع در تکمیل خانه جوان بیرجند اشاره کردند.

انتهای پیام/۱۰