مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

خسارت بارندگی‌های شب گذشته به برخی از روستاهای خراسان‌جنوبی/ آماده باش نیروهای امدادی تا صبح چهارشنبه

میرجلیلی گفت: به دلیل وقوع بارندگی‌های رگباری نقطه‌ای عصر و شب روز گذشته در برخی از روستاهای شهرستان بیرجند و قاینات، شاهد ایجاد رواناب در تعدادی از روستاهای این شهرستان‌ها بودیم.

سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: به دلیل وقوع بارندگی‌های رگباری نقطه‌ای عصر و شب روز گذشته در برخی از روستاهای شهرستان بیرجند و قاینات، شاهد ایجاد رواناب در تعدادی از روستاهای این شهرستان‌ها بودیم.
وی افزود: در برخی از روستاهای استان از جمله روستاهای بخش مرکزی بیرجند رواناب باعث ایجاد خساراتی با باغات، مزارع، راه‌ها و شریان‌های اصلی، شبکه های آب و برق شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان ‌جنوبی بیان کرد: ازساعات اولیه تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی در حال خدمت رسانی هستند و اکثر راه های مواصلاتی مربوطه باز شده است.
خسارات به باغات و مزارع ۶ روستا
میرجلیلی عنوان کرد: به مقداری از باغات و مزارع روستاهای نوکند، گیوک، گلبرگان، مزار کوه و یشت خسارت وارد شده که اکیپ‌های برآورد خسارت جهاد کشاورزی با حضور در منطقه در حال برآورد خسارات هستند.
وی با بیان این‌که این روستاها با مشکل آب شرب مواجه شده بودند، تصریح کرد: بعد از رفع مشکل راه‌ها، تانکرهای آبرسانی به این روستاها اعزام و مقرر شده آب روستاها تامین شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: هلال احمر نیز در حال امداد رسانی است و گالن‌های آب را در اختیار اهالی این روستاها قرار می‌دهند و در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد به جز تعداد محدودی از راه‌ها که بسته است و تلاش می‌شود راه‌هایی که مشکل دارد تا بعد از ظهر بازگشایی شود.
وی تاکید کرد: از مردم درخواست می‌شود در تمامی ایام سال از قرار گیری در حریم و بستر رودخانه‌ها حتما خودداری کنند.
میرجلیلی اظهار کرد: متاسفانه چند نفر از هم استانی‌ها خودروهای خود را داخل رودخانه گذاشته بودند که باعث بروز مشکلاتی برای افراد و خودروها شده بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: طبق پیش‌بینی هواشناسی باران‌های نقطه‌ای را تا روز چهارشنبه در سطح استان خواهیم داشت لذا می‌طلبد که تمامی هم استانی‌ها نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد کمترین مشکلات در سطح استان باشیم.
وی بیان کرد: در تمام شهرستان‌های استان نیروهای امدادی پنجگانه مدیریت بحران استان شامل هلال احمر، اورژانس، راهداری، آتش نشانی و پلیس‌راه تا صبح چهارشنبه در حال آماده باش هستند.
انتهای پیام/۱۲۷