یادداشت مدیر مسئول؛

خطاب به نماینده مردم شریف طبس،فردوس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی؛ در وحدت قدرت است

حسین خسروی چاهک در یادداشتی خطاب یه خطاب به نماینده مردم شریف طبس،فردوس،بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نوشت؛ قدرت در وحدت است

به گزارش خاورستان، استان خراسان جنوبی پس از معرفی اولین استانداران در سال ۱۳۸۳ رسماً تأسیس گردید در ابتدا این استان شامل شهرهای سربیشه نهبندان و بخش سرایان منتزع از فردوس به مرکزیت بیرجند بود در هفته اول شهریور ۱۳۸۳ شهرستان قاینات هم به این استان ملحق گردید در ۲۳ اسفند سال ۱۳۸۵ فردوس هم از خراسان رضوی منتزع و به خراسان جنوبی ملحق گردید در اسفندماه سال ۱۳۹۱ طبس با وسعتی معادل ۵۵۸۰۸ کیلومتر مربع به خراسان جنوبی ملحق گردید که خراسان جنوبی را تبدیل به سومین استان پهناور کشور کرد. پس از الحاق فرمانداری طبس به فرمانداری ویژه ارتقا یافت در این میان همواره حرف ها یا اعتراضاتی خفیف یا کمی بلندتر از گوشه و کنار به گوش می رسید،که مردم طبس با الحاق این شهرستان به خراسان جنوبی مخالفند اما این سخنان هیچگاه از زبان یک مسئول و به صورت رسمی بیان نشده بود تا اینکه اخیراً حجت‌الاسلام نصیرایی نماینده مردم شهرستان‌های فردوس طبس سرایان و بشرویه سخنان تامل برانگیزی در این خصوص گفتند که به برخی از آنها اشاره می کنم.

۱. خراسان جنوبی از یزد ۲۰ سال عقب تر است.

۲. اگر انسان چشمش را باز کند فرق یزد به خراسان جنوبی را می فهمد.

۳.در حوزه بهداشت و درمان در پاسخ به مشکلات طبس می‌گویند ما در نهبندان و حاجی آباد مشکل داریم اول مشکلات نهبندان و حاجی آباد را حل کنیم بعد به طبس رسیدگی می کنیم مگر طبس دلیل عقب ماندن نهبندان و حاجی آباد است بگذارید کار خودمان را بکنیم و کارشکنی نکنید.

۴.یکی از دلایلی که با شجاعی رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان طبس برخورد شد و بر کنارش کردند این بود که می گفتند چرا برای طبس میخواهی ام آر آی بخرید.

۵ یکی از مدیران ارشد استان فرق اتوبوس آمبولانس و آمبولانس را نمی داند آن وقت می خواهد برای این حوزه تصمیم‌گیری کند.

۶.در توزیع فرصت های مدیریتی عدالت رعایت شود.

۷ .در بین مدیران کل استان ها حتی یک طبسی وجود ندارد و سه مدیر کلی طبسی که در استانداری بودند برکنار شدند.

نسبت به سخنان وی چند نکته را گوشزد می‌کنم.

۱. استان یزد در سال ۱۳۵۲ تاسیس گشته است حال آنکه خراسان جنوبی ۳۱ سال بعد یعنی در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد هرچند تشکیل این استان مطالبه‌ای ۴۰ ساله بود که اگر کارشکنی ها نمی بود زودتر از یزد تاسیس می شد قیاس این دو استان قیاسی کودکانه است از طرف دیگر از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۴ دولت در اختیار کسانی بود که رئیس جمهور و معاون اول وی اهل این استان بودند و طبعاً رسیدگی به موطن خویش را بر سایر استان ها ارجح می دانستند کاری که در زمان دولت یازدهم و دوازدهم رئیس سازمان برنامه بودجه برای استان گیلان کرد.

۲٫ سخنان شما در حوزه بهداشت و درمان تأمل‌برانگیز است.

اولاً باید به حال دانشگاه علوم پزشکی استان ابراز تاسف کرد چرا که اگر این سخنان واقعیت داشته باشد، باید مدیری که فرق آمبولانس با اتوبوس آمبولانس را نمی داند برکنار شود و یا اگر رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان به خاطر مطالبه ام‌آر‌آی برکنار شده باشد، پیگیری و با مسببان آن برخورد شود اما اگر این سخنان دور از واقعیت است باز هم باید تاسف خورد که پس از وارد نمودن چنین اتهاماتی دانشگاه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی روزه سکوت گرفته و هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند.

مزید اطلاع شما عرض می کنم دکتر اسماعیلی سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان چند روز قبل از اظهار نظرتان در یک مصاحبه گفته اند هنوز مکان نصب دستگاه ام آر آی در طبس آماده نیست و قول ۶ ماه برای نصب آن داده اند حال آنکه مکان نصب در فردوس آماده است و جنابعالی هیچ سخنی از این شهرستان نکردید چون برای طبس نماینده ترید تا فردوس.

۳. آوردن اسم شهرستان‌های دیگر استان و قرار دادن مردم مقابل هم در شان لباس روحانیت شما نیست.

اولاً شهرستان های نهبندان و حاجی آباد دو شهرستان مرزی هستند که شاید از حداقل های بهداشتی و درمانی نسبت به سایر شهرستان ها خصوصاً طبس دور باشند ثانیا یک ضرب المثل انگلیسی هست که می‌گوید: «In unity is power ؛ در وحدت قدرت است».

اگر شما خود را نماینده حاجی آباد و نهبندان هم بدانید قطعاً فاصله ادعایی ۲۰ ساله تان با یزد کاسته خواهد شد و یا از بین خواهد رفت موج سواری بر احساسات مردم برای گدایی رای شایسته افرادی چون شما نمی باشد.

۴. فرموده اید که سه مدیرکل طبسی برکنار شده‌اند و در توزیع فرصت های مدیریتی عدالت رعایت شود.

اولاً مگر استانداری شرکت سهامی است که هر شهرستان باید از آن سهمی ببرد!

ثانیاً این حرف شما نشان می دهد که شایستگی و صلاحیت افراد برای برپایی عهده گرفتن هر منصب مهم نمی باشد بلکه قبیله گرایی و احساسات منطقه‌ای باید بر این مهم به بچربد.

ثالثاً ای کاش شما در پایان حرفتان احصا می کردید که به هر شهرستان چند مدیرکل رسیده است خصوصاً شهرهای دیگری که حوزه انتخابیه شما هستند.

رابعا برادر عزیز هنوز دو ماه نشده که رهبری بر شما و امثال شما نهیب زدند که در انتصابات دخالت نکنید اما از آنجا که قبل از این تذکر رهبری شما در این امر ناپسند میدان‌داری می کردید و در برابر انتقادات سکوت! بحمدالله دم خروس تان پس از این اظهارنظر بیرون زد.

خامساً باید به حال استانداری خراسان جنوبی تاسف خورد که هیچگونه واکنشی نسبت به این سخنان از خود نشان نداد؛ امیدوار بودیم مسئولان امر خصوصا شخص استاندار مدیریت این چالش را با سخنانی اقناع کننده بر عهده بگیرند اما دوستان مثل اینکه ترجیح دادند زبان از نیام برون نیاورند. در خاتمه فرض کنید ما این ادعا را از شما بپذیریم آیا شما به عنوان یکی از چهار نماینده استان خودتان را در قبال این عقب‌ماندگی مسئول نمی دانید؟ جنابعالی بنابر اصل ۸۴ قانون اساسی در قبال همه ملت ایران مسئولیت دارید به دیگر سخن نماینده همه مردم ایرانید حال اینکه سخنان شما نشان داده نه تنها شما در قبال مردم خراسان جنوبی بلکه در قبال سه شهرستان دیگری که حوزه انتخابی شما هستند هم تکلیفی احساس نمی کنید.

در پایان یادآور می‌شوم اگر تک صدایی و وحدت برای مطالبات استان وجود نداشته باشد هیچ گاه رنگ توسعه بر استان را نخواهیم دید ثمره وحدت میان همه خصوصاً نمایندگان در بسیاری از امور در گذشته مشهود بوده است همچون گنجاندن ردیف بودجه راه آهن در لایحه بودجه کشور که با تهدید به استعفای دسته جمعی نمایندگان استان در مجلس نهم روی داد امید است که این امانتی که به شما و امثال شما سپرده شده است را قدر بدانید و کمک کنید برای تشکیل هویت استانی و با موج سواری و التهاب آفرینی در این استان زخم جدیدی ایجاد نکنید.

 

انتهای پیام /