فرماندار نهبندان مطرح کرد؛

خلع ید زمین‌های واگذار شده در صورت عدم ساخت/ اعتبارات شهرداری شوسف افزایش یافت

بیکی از خلع ید زمین های واگذار شده به متقاضیان مجتمع دامداری اطلس شوسف در صورت عدم ساخت خبر داد و گفت: مزایده زمین های تجاری شهر شوسف در صورت تقاضا و مساعدت بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی فرمانداری نهبندان مجید بیکی فرماندار نهبندان در جلسه “بررسی مسائل و مشکلات شهر شوسف” که در محل بخشداری شوسف برگزار شد، اظهار کرد: یکی از طرح هایی که در روستاها و شهرهای با جمعیت پایین به صورت مستمر انجام شده، ساخت مسکن برای افراد کم درآمد بوده است لذا شوراها باید از همه ظرفیت ها به نفع مردم استفاده کنند.
وی با بیان این‌که اقدامات مناسبی در شهر شوسف انجام شده، افزود: با انجام کارهای گروهی و خردجمعی، دست یابی به موفقیت در پیشبرد اهداف و برنامه ها و رضایت مندی مردم افزایش یافته است که الحمدالله در شهرستان نهبندان توفیقات مناسبی بدست آمده است.
فرماندار نهبندان بیان کرد: انتخابات ۱۴۰۰ علیرغم همه محدودیت ها و مشکلات، با مشارکت بالای مردم در شهرستان و استان رقم خورد به نحوی که در انتخابات ریاست جمهوری ۸۵ درصد و در انتخابات شوراها ۷۶ درصد میزان مشارکت داشته ایم، لذا میزان مشارکت سیاسی مردم عدد بسیار خوبی است.
بیکی تصریح کرد: اعتبارات شهرداری شوسف را امسال در کمیته برنامه ریزی افزایش دادیم تا در دوره جدید اقدامات شایسته و بایسته ای را انجام دهند.
وی با بیان این‌که سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار علاوه بر اعتبارات کمیته برنامه ریزی، در اختیار شهرداری شوسف قرار دادیم که در احداث پارک ها و امکانات تفریحی هزینه می شود، گفت: برای میدان ورودی شهر شوسف پیگیری های زیادی انجام شد، کمیته های بازدید تشکیل و میدان ورودی شهر شوسف مصوب شورای ترافیک استان و شهرستان شد و با بیش از ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان قرارداد منعقد شد که در حال انجام است.
فرماندار نهبندان در خصوص موضوع تقاضای آرد در شهرستان، گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵، جمعیت شهرستان ۵۱ هزار و ۴۴۹ نفر است اما جمعیت حال حاضر ۵۴ هزار نفر است که سه هزار نفر افزایش جمعیت داشته ایم لذا سهمیه آرد بر اساس ۵۴ هزار نفر در شهرستان در حال توزیع است لذا کمبودی نباید داشته باشیم.
بیکی افزایش سهم نان در سبد خانوارها به دلیل هزینه های سنگین سایر اقلام، مصارف غیرانسانی را دلیل عنوان کمبود آرد عنوان کرد و ادامه داد: در شهرستان نهبندان ماهانه ۵۹۸ تُن آرد توزیع می شود.
وی از خلع ید زمین های واگذار شده به متقاضیان مجتمع دامداری اطلس شوسف در صورت عدم ساخت خبر داد و گفت: مزایده زمین های تجاری شهر شوسف در صورت تقاضا و مساعدت بنیاد مسکن انجام خواهد شد.
فرماندار نهبندان با بیان این‌که ادارات و نمایندگی های شهر شوسف به تعداد متناسب وجود دارد، گفت: مشکلات و محدودیت هایی در شهر شوسف است اما خواسته ها و نیازهای مردم بر اساس ظرفیت و اعتبارات موجود، رفع و امید آفرینی ایجاد خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷