“خوسف” پیرترین شهرستان خراسان جنوبی

فرماندار خوسف گفت: شهرستان خوسف، پیرترین شهرستان خراسان جنوبی است که دارای دفتر ثبت ازدوج و طلاق نیست لذا باید در این خصوص چاره اندیشی کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد شفیعی فرماندار خوسف در دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت واحوال شهرستان خوسف، اظهار داشت: ثبت و احوال شهرستان خوسف با وجود نبود زیرساخت های اینترنت و پراکندگی روستاها در بین سایر شهرستان‌ها، دارای عملکرد خوبی است که شایسته تقدیر است.
فرماندار خوسف با گلایه از اینکه شهرستان خوسف، دفتر ثبت ازدواج و طلاق ندارد، گفت: بسیاری از آمارهای ازدواج و طلاق شهرستان به دلیل نبود دفتر ثبت ازدواج و طلاق در مرکز استان ثبت می شود و آمار واقعی را نمی توان ارائه کرد.
شفیعی با اشاره به اینکه آمار افزایش طلاق در شهرستان خوسف ۱۰۰ در صدی اعلام شده است، افزود: این آمار واقعی نیست ولی وفات در پیرترین شهرستان استان همواره بیشتر از ولادت ها بوده و امری طبیعی است.
وی دلیل بیشتر فوتی ها در شهرستان خوسف را بیماری های قلبی و عروقی عنوان کرد و گفت: با پیگیری های شبکه بهداشت شهرستان، بخش قلب به بیمارستان در حال ساخت خوسف اضافه شده که امیداورم با فعال شدن این بخش از بیمارستان مشکل بیماران قلبی شهرستان مرتفع شود.
انتهای پیام/۱۴۳