جواد فروغی:

خوشحالم تیراندازی به رشته‌های مدال‌آور در المپیک اضافه شد/ “چفیه”، نماد مقاومت ملت ایران

دارنده مدال طلای المپیک با شاره به سجده شکر بعد از پیروزی گفت: از چفیه بعنوان نماد مقاومت ملت ایران استفاده کردم و علاقه داشتم نمادی را ارائه می دادم که نشان دهنده مقاومت مردم ایران باشد.

به گزارش خاورستان، “جواد فروغی”، دارنده مدال طلای المپیک و ملی‌پوش تپانچه کشورمان، بعد از کسب مدال طلای المپیک توکیو گفت: در رشته تیراندازی مخصوصا در بخش تفنگ، موفقیت هایی به دست آمده بود و فینالیست هایی را حتی ما در المپیک های قبلی هم شاهد بودیم، البته نه در حد مدال آوری.
وی خاطرنشان کرد: در بخش تپانچه متاسفانه تا قبل از مسابقات قطر، چه در مسابقات آسیایی، چه جام جهانی و چه المپیک حتی تجربه حضور در فینال را نداشتیم.
فروغی اظهار کرد: به لطف خداوند و در مسابقات قطر با کسب مدال برنز انفرادی علاوه بر اینکه توانستیم رکورد کشوری را ارتقاء دهیم به فینال نیز راه پیدا کردیم و توانستیم مدال برنز را کسب کنیم.
دارنده مدال طلای المپیک افزود: بعد از آن در مسابقات جام جهانی “هند” باز هم برای اولین بار به فینال راه پیدا کردیم که توانستیم در آن رقابت ها مدال طلا را کسب کنیم که اولین مدال طلای انفرادی نیز به شمار می رفت.
ملی‌پوش تپانچه کشورمان بیان کرد: بعد از این دوره نیز در مسابقات جام جهانی کراوسی باز هم موفق به کسب مدال طلا شدیم، در این شرایط نیز دومین مدال جهانی را کسب کردیم و باعث شد سایر کشورهای مدعی روی ایران حساب ویژه ای باز کنند. در برخی مواقع نیز در بحث ارائه اموزش ها به تیراندازان در محاسبات خود ناچار شدند از ورزشکاران ایرانی هم استفاده کنند.
وی با اشاره به سجده شکر بعد از پیروزی و بوسه بر “چفیه” نیز گفت: از چفیه بعنوان نماد مقاومت ملت ایران استفاده کردم و علاقه داشتم نمادی را ارائه می دادم که نشان دهنده مقاومت مردم ایران باشد.
فروغی در ادامه با اشاره به استعدادهای فراوان در این رشته ورزشی گفت: ایران اسلامی از استعدادهای زیادی در رشته های ورزشی برخوردار است به خصوص در استان ایلام که خودم را متعلق به آنجا می دانم. شناسنامه من متعلق به دهلران و متعلق به استان ایلام است و این را با هیچ چیز معاوضه نخواهم کرد.
دارنده مدال طلای المپیک گفت: افتخار می کنم که متعلق به استان ایلام هستم استانی که درخشش خاصی در دفاع مقدس داشت و زنان و مردان باغیرت و شهامت این دیار در دوران جنگ تحمیلی نه تنها مرزها را ترک نکردند بلکه جانانه دفاع کردند.
ملی‌پوش تپانچه کشورمان ادامه داد: استان ایلام یکی از استان هایی است که در رشته تیراندازی حرفی برای گفتن دارد و مطمئنا این ورزش در استان ایلام ظرفیت های خود را بیش از پیش نه فقط در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی نیز به نمایش خواهد گذاشت.
فروغی از رئیس هیئت تیراندازی استان و مدیرکل ورزش و جوانان استان بخاطر حمایت های صورت گرفته، تقدیر و تشکر کرد.
وی درپایان عنوان کرد: نمایندگان کشورهای مسلمان هم این مدال را به نوعی متعلق به خودشان دانسته و آن را برای کشورهای مسلمان افتخار می دانستند؛ مخصوصا در اعیاد مبارک قربان و غدیر که نمایندگان این کشورها خوشحالی خود را ابراز کردند.
منبع: ایلام بیدار
انتهای پیام/۷