امام جمعه فردوس:

خوش و بش تیم دیپلماسی دشمن را پررو و طمعکار کرده است / نتیجه عقب نشینی در برابر دشمن وابستگی خواهد بود

امام جمعه فردوس گفت: تعامل و خوش و بش با دشمنی که خیر ما را نمی خواهد و به این شکل به کشور ما ضرر وارد می کند؛ سبب پررویی دشمن و طمع کردن به اموال کشور شده است.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی ماهانی؛ امام جمعه فردوس در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ در خصوص سرقت ۲ میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران اظهارکرد: بحث دست اندازی آمریکا به سرمایه های بلوکه شده ایران در آمریکا به دلیل دست داشتن ایران در انفجار سفارتخانه آمریکا در لبنان، بسیار واهی است.
وی افزود: ما در مقابل آمریکا به او اعتماد کرده و برجام را قبول و تصمیمات آنها را اجرا کردیم ، ولی تصمیمات و تحریم های آنها باقی مانده و در واقع این اعتماد و خوش بینی به آمریکا آنها را پررو کرده است.
امام جمعه فردوس با بیان اینکه ممکن است آمریکا در موضوع انفجار برج های دوقلو و سایر موضوعات هم ایران را متهم کند و با این اقدامات خود نه تنها پولی به ایران برنخواهد گرداند بلکه ایران را بدهکار هم خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بابایی ماهانی تصریح کرد: اگر در برابر اقدامات آمریکا عقب نشینی کنیم دشمن تا سر حد وابستگی پیش خواهد آمد.
وی بیان کرد: این اقدامات سبب سرافکندگی ما شده است و باید دولتمردان از خواب غفلت بیدار شده در برابر توطئه های آنها بایستند و عقب نشینی نکنند.
امام جمعه فردوس گفت: دولتمردان بدانند که ما به استقلال و نظام خود وابسته ایم و می توانیم تمام نقشه های دشمنان را با طرح هایی برای خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، خنثی کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین بابایی ماهانی اظهارکرد: مسلما راه برای احقاق حق ایران از جامعه بین المللی وجود دارد و وزارت امور خارجه باید سریعا شکایتی را برعلیه آمریکا طرح کند و پیگیری دست اندازی به اموال کشور را در برنامه خود قرار دهد.
وی با اشاره به خوش رویی و خنده برخی مسئولان با غارتگران بین المللی گفت: تعامل و خوش و بش با دشمنی که خیر ما را نمی خواهد و به این شکل به کشور ما ضرر وارد می کند؛ سبب پررویی دشمن و طمع کردن به اموال کشور شده است.
امام جمعه فردوس تاکید کرد: مسئولان باید در برابر دشمنان خود چهره را در هم کشیده و با اخم و قاطعیت با او برخورد کنند نه با لبخند و اخلاق خوش سبب طمع آنها شوند.
حجت الاسلام والمسلمین بابایی ماهانی بیان کرد: با پذیرش برجام، دشمن از این پس با نقشه های جدیدی وارد می شود. همانطور که همه دیدیم نه تنها تحریمی لغو نشد بلکه به بهانه های دیگری؛ تحریم های جدیدی هم علیه ایران وضع شد که این نیازمند اقدام عملی محکم از طرف تیم دیپلماسی کشور است.
وی با بیان اینکه برخی از شخصیت های دولتی و رسانه ها چهره آمریکا را بزک کرده و او را دوست ما می دانند افزود: این افراد درس خوانده فرنگ و خودباخته تعلیمات بیگانه هستند و فکر می کنند برای اداره امور اقتصادی هیچ راهی نمانده و باید تنها با دشمن تعامل کرد.
وی ادامه داد: کشورهای دیگری هم فریب این توطئه های آمریکا را خوردند و متضرر شدند اما دوباره اجازه توطئه ندادند. مسئولان کشور هم باید از این کشورها درس عبرت بگیرند و اجازه ندهند سرمایه های ملی ما توسط شیطان بزرگ به غارت برود.
انتهای پیام/ ۷