مدیر تجاری مخابرات منطقه خراسان جنوبی:

خیابان‌های اصلی سه شهر خراسان جنوبی تحت پوشش سرویس FTTH قرار گرفت

للهی گفت: بخش عمده‌ای از خیابان‌های اصلی شهرهای بیرجند، قاین و فردوس که عمده مشتریان تجاری را در خود جای داده‌اند، تحت پوشش سرویس FTTH در آمده است.

سید محمد للهی مدیر تجاری مخابرات منطقه خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: فناوری FTTH یکی از فناوری‌های پیشرفته و روز دنیا است که در برخی از کشورها پیاده‌سازی شده است.
وی افزود: خوشبختانه این فناوری از سال ۱۳۹۶ در استان خراسان جنوبی پیاده‌سازی و فعال شده است.
مدیر تجاری مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: با توجه به هزینه‌های بالای عملیات اجرایی و تجهیزات مورد نیاز برای پیاده‌سازی این فناوری امکان پیاده‌سازی آن در تمامی مناطق استان فراهم نیست.
للهی افزود: سرویس‌های قابل ارائه بر بستر FTTH با توجه به شرایط کیفیت و سرعت و ویژگی‌های منحصر به فرد خود نسبت به سرویس‌های ADSL و VDSL بسیار گران‌تر بوده و بیشتر برای شرکت‌های تجاری و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: مخابرات منطقه خراسان جنوبی با سرمایه‌گذاری بزرگ که در این خصوص انجام داده، بخش عمده‌ای از خیابان‌های اصلی شهرهای بیرجند، قاین و فردوس که عمده مشتریان تجاری را در خود جای داده‌اند، تحت پوشش سرویس FTTH در آورده است.
مدیر تجاری مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: بدیهی است منازل مسکونی اطراف این خیابان‌ها نیز می‌توانند از قابلیت بستر ایجاد شده استفاده کنند. همچنین سرویس FTTH برای مجتمع‌های مسکونی با تراکم بالا گزینه مناسبی است که در این خصوص با همیاری تعاونی مسکن پادگان ۰۴ بیرجند، در مجتمع مسکونی فاز ۲ ارتش به صورت کامل FTTH اجرا و پیاده‌سازی شده است و در مجتمع‌های معراج و یاس نیز امکان واگذاری سرویس FTTH فراهم شده است.
للهی یادآور شد: در حال حاضر بسترسازی ارتباط FTTH در خیابان‌های عدالت و رسالت بیرجند که ساختمان‌هایی با تراکم بالا در آن ساخته شده است و بر اساس بازاریابی میدانی صورت گرفته، درحال انجام است چراکه مشتریان بالقوه‌ای برای استفاده از این سرویس در آن منطقه وجود دارد.
وی در پایان گفت: بدیهی است توسعه سایر نقاط استان نیاز به بررسی جامع، میزان تقاضا، هزینه‌های اجرایی و توجیه‌پذیر بودن طرح تجاری دارد.
انتهای پیام/۱۳۳/ ۱۴/ ۴