پیگیری خاورستان نتیجه داد؛

خیّران برای آبرسانی به “کلاته‌بلوچ” وارد میدان شدند

رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه گفت: به دنبال نارضایتی اهالی روستاهای کلاته بلوچ و ورقولک از عدم بهره‌مندی از آب شرب سالم، خیّران و مسئولان برای رفع مشکلات آب این روستاها وارد میدان شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ۲۰ آبان‌ماه سال‌جاری گزارشی از محرومیت روستای کلاته‌بلوچ شهرستان سربیشه با عنوان “کلاته‌بلوچ” نیازمند همّت مسئولان است/ بی‌آبی و بیماری پوستی؛ تهدیدی بر زندگی مردم در پایگاه خبری خاورستان، منتشر شد. کلاته بلوچ روستایی در ۷۰ کیلومتری سربیشه و ۳۰ کیلومتری مرز افغانستان، فاقد آب شرب، جاده، گاز طبیعی و بهداشت است و تنها امکاناتی که در این روستا وجود دارد نعمت برق است.
اکنون پس از گذشت دو ماه از انتشار این گزارش خیّران برای رفع محرومیت از این روستا پیش‌قدم شدند.
غلامرضا ثانی رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه در این خصوص، گفت: به دنبال نارضایتی اهالی روستاهای کلاته بلوچ و ورقولک از عدم بهره‌مندی از آب شرب سالم، خیران و مسئولان برای رفع مشکلات آب این روستاها وارد میدان شدند.
وی با بیان این‌که بازدید از روستاهای جامعه هدف خدمات هلال احمر در سربیشه با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به محرومان انجام شده، بیان کرد: نقاط محروم شهرستان سربیشه همواره مورد توجه هلال احمر در ارائه خدمات درمانی، بهداشتی، فرهنگی و معیشتی بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه به بازدید خیّران از روستاهای کلاته بلوچ و ورقولک در شهریورماه سال جاری اشاره و بیان کرد: در این بازدید، روستائیان از عدم بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم گلایه‌مند بودند.
ثانی با بیان این‌که به دنبال این نارضایتی‌ها، خیران و مسئولان برای رفع مشکلات آبی روستاها گام برداشتند، گفت: در گام نخست در آذر ماه سال جاری با همکاری متولیان، عملیات نقشه برداری از منابع زیرزمینی انجام شد.
وی اظهار کرد: به دنبال آنالیز نقشه برداری‌ها، منابع آب زیر زمینی در دو کیلومتری روستا مشخص شد.
رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده و کسب مجوزهای لازم، عملیات گمانه‌زنی برای حفرچاه عمیق در ۲۳ دی ماه آغاز شده است.
ثانی با بیان این‌که عملیات حفاری تا رسیدن به منابع آب زیرزمینی به صورت سنتی ادامه دارد، گفت: در صورت قطعی شدن وجود منابع آب زیر زمینی عملیات حفر چاه با وسایل مکانیزه و پیشرفته آغاز می‌شود.
وی افزود: به منظور مقابله با سیلاب در فصل زمستان و حفاظت از محدوده چاه، نسبت به ایجاد سیل بند اقدام شده است.
همچنین طی روزهای گذشته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌جنوبی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان از روستاهای کلاته بلوچ، سولابست و باغ سنگی واقع در بخش درح بازدید کرده و مشکلات این منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.
با توجه به این‌که کمیته امداد امام خمینی (ره) استان به عنوان نهاد پیشرفت شهرستان سربیشه و به طور خاص بخش درح مشخص شده است تاکنون اقدامات بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف برای این شهرستان از سوی کمیته امداد صورت پذیرفته است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/ ۴