رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی:

دادستان‌ها به عنوان مدعی العموم از حقوق عامه دفاع کنند

حجت الاسلام حمیدی گفت: دادستان ها تنها کسانی هستند که به عنوان مدعی العموم می توانند از حقوق عامه دفاع کنند و مسئولان را پای کار بیاورند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه ۶ دادستان شهرستان و رؤسای دادگاه های بخش در خراسان جنوبی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مشکلاتی که مردم دارند در خصوص بحث حقوق عامه است که خواسته یا ناخواسته مورد تعرض قرار می گیرد.
وی افزود: دادستان ها تنها کسانی هستند که به عنوان مدعی العموم می توانند از حقوق عامه دفاع کنند و مسئولان را پای کار بیاورند.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر دادستان‌های ما به خوبی وظایف درون و برون سازمانی خود را انجام دهند، بسیاری از مشکلات و معضلات مردم حل و فصل می‌شود.
حجت الاسلام حمیدی با تاکید بر لزوم جدیت هر چه بیشتر دادستان ها در پیگیری و احیای حقوق عامه، گفت: ائمه جمعه و مسئولان شهرستان ها نیز باید با تعامل و همکاری از دادستان ها برای احقاق حق عامه حمایت و پشتیبانی کنند.
وی عنوان کرد: دادستان ها با توجه به وظایف خود یکی از تاثیرگذارترین افراد در بین مقامات قضایی است و در شرایط امروز جامعه، دادستان ها با پیگیری و مطالبه گری می توانند در تسکین آلام مردم موثر باشند.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بر نظارت دقیق دادستان ها بر عملکرد زیر مجموعه خود (دادیار) تاکید کرد و افزود: بالاترین مقام دادسرا، دادستان است که بسیاری از وظایف دادسرا زیر نظر وی و بعد از تعیین این مقام قضایی انجام می‌شود و از دیگر وظایف دادستان صدور کیفرخواست از دادگاه است.
گفتنی است؛ در جلسه امروز با حضور رئیس کل دادگستری استان و روسای دادگاه‌های شهرستان هاس استان، ۶ دادستان و ۲ رئیس حوزه قضایی در بخش نیمبلوک و بخش دستگردان معارفه شدند.
رحیمی به عنوان دادستان طبس، حجت الاسلام زارع حسینی در فردوس، خسروی در بشرویه، حجت الاسلام نسائی در قاین، علیپور در نهبندان و یوسفی به عنوان دادستان سربیشه معرفی و آقایان معاونی و عبداللهی نیز به عنوان روسای حوزه قضایی بخش‌های دستگردان و نیمبلوک تعیین شدند.
انتهای پیام/ ۱۳۲