پیگیری سوژه مردمی؛

داستان ادامه‌دار معوقات نیروهای شرکتی آب و فاضلاب نهبندان/ ۱۰۰ میلیون تومان بدهی آب و فاضلاب پرداخت نشد

سالاری معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی گفت: مجموع مطالباتی که نیروهای شرکتی آب و فاضلاب نهبندان از دو شرکت پیمانکار دارند 400 میلیون تومان است که 300 میلیون تومان از این مبلغ مربوط به معوقات نیروهای اتفاقات بوده که 200 میلیون تومان پرداخت و 100 میلیون تومان باقی مانده که پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نیروهای شرکتی حوزه اتفاقات شرکت آب و فاضلاب شهرستان نهبندان از تاخیر پرداخت حقوق طی ماه‌های گذشته گلایه داشته و خواستار پیگیری این موضوع شدند.
یکی از نیروهای شرکتی حوزه اتفاقات شرکت آب و فاضلاب شهرستان نهبندان در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: چند ماه از سال گذشته و اردیبهشت ماه سال جاری حقوق نیروهای شرکتی حوزه اتفاقات آب و فاضلاب نهبندان پرداخت نشده است.
وی افزود: در این شرایط سخت اقتصادی و افزایش قیمت روز به روز همه چیز، تاخیر در پرداخت حقوقی، که حق ما است منصفانه نیست.
این نیروی شرکتی با بیان این‌که تاخیر در پرداخت حقوق ما برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد، بیان کرد: طی سال گذشته نیز چندین ماه شاهد تاخیر در پرداخت حقوق بودیم که در این شرایط سخت اقتصادی تاخیرها قابل تحمل نیست.
وی افزود: نمی‌دانم پیمانکار و شرکت آب و فاضلاب استان در جریان وضعیت اقتصادی نیستند که اقدامی برای پرداخت حقوق ما ندارند چراکه هر موقع با پیمانکار مشکل را مطرح می‌کنیم می‌گوید شرکت آب و فاضلاب اعتباری برای پرداخت حقوق واریز نکرده است.
این نیروی شرکتی خاطرنشان کرد: ما نیروهای شرکتی هم درخواست زیادی از مسئولان امر نداشته و فقط مطالبه حق و حقوق خود را داریم چراکه ما و خانواده‌های ما نیز هزینه‌هایی از جمله خوراک، پوشاک، درمان، مسکن و … داریم که اگر حقوق ما به موقع پرداخت نشود با مشکلات زیادی مواجه می‌شویم.
وی خواستار پیگیری و رسیدگی به این مشکل شد.
منوچهر سالاری معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد معوقات نیروهای شرکتی آب و فاضلاب نهبندان، اظهار کرد: درصد بسیار زیادی از معوقات نیروهای شرکتی مربوط به زمانی است که شرکت آب فاضلاب روستایی جدا بود و یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام نشده بود.
وی افزود: مجموع مطالباتی که نیروهای شرکتی آب و فاضلاب نهبندان از دو شرکت پیمانکار دارند ۴۰۰ میلیون تومان است که ۳۰۰ میلیون تومان از این مبلغ مربوط به معوقات نیروهای اتفاقات بوده که ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت و ۱۰۰ میلیون تومان باقی مانده که پرداخت خواهد شد.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهرستان نهبندان ۳۲ آبدار داریم که حقوق این افراد کامل پرداخت شده و معوقه‌ای ندارند.
سالاری عنوان کرد: معوقات نیروهای شرکتی فعال در حوزه اتفاقات آب در سال جاری فقط حقوق اردیبهشت ماه پرداخت نشده است.
وی اظهار کرد: پیگیر هستیم از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ مطالبات نیروهای شرکتی حوزه اتفاقات را پرداخت کنیم.
انتهای پیام/۱۲۷
اخبار مرتبط
گلایه نیروهای شرکتی آب و فاضلاب نهبندان از چند ماه حقوق معوقه