فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی:

دانشجویان پرچمدار جهاد تبیین و مطالبه گری باشند

سردار مهدوی با تأکید بر اینکه امروز دانشجویان باید با بصیرت و اقدام به موقع پرچمدار جهاد تبیین در جامعه باشند، گفت: تنها نسخه ای که می تواند ما را از این گردنه سخت عبور دهد جهاد تبیین مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار محمدرضا مهدوی شامگاه سه شنبه در شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان با گرامیداشت روز دانشجو، اظهار کرد: دانشجو جزو قشر جوان، روشنفکر، مطالبه گر، پرهیجان جامعه است که به عنوان موتور محرکه، کشور را به سمت تعالی هدایت می کنند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: دانشجویان ما در سال ۳۲ با بصیرت و روشن‌بینی به درستی در آن ایام که پس از کودتای ۲۸ مرداد قرار داشت، آمریکا و جهان‌خواران را عامل مشکلات کشور تشخیص دادند و در برابر دخالت‌های بیگانگان در کشور ایستادند و سرمنشاء بیداری دانشجویان قرار گرفتند و تا امروز دانشجویان مطالبه گری خود را ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه دانشجویان می خواهند تبیین کننده راه شهدای دانشجو باشند و در آینده نزدیک در چرخه مدیریتی جامعه قرار می گیرد، گفت: اگر دانشجویان روحیه مطالبه گری و مسئله محوری نداشته باشند، نخواهند توانست مسیر انقلاب را ادامه دهند تا به اهداف مدنظر برسیم.

سردار مهدوی در ادامه به قانون ننگین کاپیتولاسیون در دوره پهلوی برای مصونیت سیاسی و قضایی اتباع امریکا در ایران اشاره و عنوان کرد: امروز نیز آنچه موجب دشمنی این دولت‌های مستکبر با مردم ایران است همین روحیه استقلال‌طلبی و عزت‌خواهی مردم ایران است که بعد از انقلاب اسلامی موجب قدرت روزافزون ایران شده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه امروز باید از حلقوم دانشجویان فریاد استکبارستیزی بیرون بیاید، افزود: امروز فرهنگ اسلام و عاشورا دشمن را به مخاطره انداخته است و صدور انقلاب اسلامی و گسترش محور مقاومت در آینده نزدیک منافع مستکبران در منطقه را جمع خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آگاهی دشمن به قدرت ایران اسلامی و محور مقاومت، تصریح کرد: اما مشکل اصلی ما برخی افراد جاهل داخلی است که با عدم درک قدرت و شرایط جمهوری اسلامی ایران همچنان در پازل دشمن بازی می کنند.

سردار مهدوی با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه های مختلف علمی و صنایع دفاعی، گفت: اگر جنبش های دانشجویی در مسیر درست حرکت و روحیه استکبارستیزی و مطالبه گری خود را حفظ کنند قطعاً اتفاقات بهتری رقم خواهد خورد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه تزویر آخر تیر دشمن برای ضربه زدن به جبهه حق است، ادامه داد: اکنون دشمن همه راه ها را رفته و نتیجه نگرفته است و به تزویر و جنگ ترکیبی روی آورده است تا درون کشور را استحاله کند.

وی تأکید کرد: تنها نسخه ای که می تواند ما را از این گردنه سخت عبور دهد جهاد تبیین مورد تأکید مقام معظم رهبری است و از شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی انتظار می رود تا کارگروه هایی برای اقدامات تبیینی در حوزه های مختلف تشکیل دهد.

سردار مهدوی در ادامه رسالت بسیج دانشجویی از سایر تشکل های دانشجویی بیشتر دانست و افزود: دانشجویان بسیجی باید با بصیرت و اقدام به موقع در میدان باشند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه امروز دانشجویان باید پرچمدار جهاد تبیین در جامعه باشند، تصریح کرد: تبیین به معنای بیان حقایق و واقعیت ها است لذا در این برهه حساس و تاریخی نباید به روال سابق عمل کرد و باید به‌صورت جهادی و انقلابی به سمت کشف حقایق در مقابل ابهام‌آفرینی‌های دشمنان حرکت کرد.