مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه بیرجند:

دانشجو باید فسادها و تبعیض‌ها را فریاد بزند/ مذاکره و سازش با غرب خیانت محض و بی‌غیرتی است

هنری گفت: وظیفه دانشجو، دغدغه‌مندی و عدم‌سکوت نسبت به مسائل است و او باید فسادها و تبعیض‌ها را فریاد بزند و دنبال حق‌جویی باشد.

فاطمه هنری مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در سال ۱۳۳۲ که رژیم پهلوی در مقابل عدم رضایت مردم و دانشجویان از ورود نیکسون به کشور، تنها برای خوش خدمتی به یک غریبه آمریکایی، سه نفر از دانشجویان خودش را به شهادت رساند، عمق فاجعه ای رخ داد که نهایت خودفروختگی است.
وی با اشاره به تعبیر شهید بهشتی(ره) مبنی بر اینکه دانشجو موذن جامعه است و اگر خواب بماند، نماز امت قضا می شود؛ گفت: ماهیت جنبش های دانشجویی به همین موضوع برمی‌گردد و به همین دلیل دانشجو نباید نسبت به مسائل کشور بی تفاوت باشد.
وظیفه دانشجو، دغدغه‌مندی و عدم‌سکوت نسبت به مسائل است
مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه یک دانشجوی تراز انقلابی نباید فقط به تحصیل در دانشگاه اکتفا کند، بلکه او باید نسبت به مسائل اطراف خود از دانشگاه گرفته تا سطح کلان کشور حساس باشد، افزود: در واقع وظیفه دانشجو، دغدغه مندی و عدم سکوت نسبت به مسائل است. او باید فسادها و تبعیض ها را فریاد بزند و دنبال حق جویی باشد.
هنری بیان کرد: اگر دانشجو تنها به تحصیل و خواندن کتاب اکتفا کند، فقط یک بعد از دانشجویی بودن را اجرا کرده و از بعد دیگر که موذن بودن است، غفلت کرده است.
وی یادآور شد: متاسفانه اکنون بسیاری از دانشجویان سطح مطالبات خود را به مسائل سطح دانشگاه و شورای صنفی محدود کرده اند و با حضور هر کدام از مسئولان از رئیس دانشگاه گرفته تا وزیر علوم، تنها دغدغه و مطالبه آنها وضعیت خوابگاه و غذای سلف است. در حالی که مطالبات دانشجو باید مسئله محور و بر پایه مسائل کشوری باشد.
ترور شهید فخری‌زاده؛ مسئله روز جنبش دانشجویی
مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه اکنون مهم ترین مسائل جنبش بسیج دانشجویی، مسائل کشوری از جمله شهادت شهید فخری زاده، داغ شدن مجدد موضوع مذاکرات و … است، افزود: در خصوص اعتراض به همین موضوعات، دانشجویان هفته گذشته در مقابل استانداری تجمع کردند و خواستار خروج بازرسان آژانس اتمی از نیروگاه ها شدند.
هنری با تاکید بر اینکه دانشجویان باید سطح مطالبات خود را بالا ببرند، بیان کرد: اگر همه دانشجویان متحد باشند و همه برای یک مسئله حق خواهی کنند، صدای آنها شنیده خواهد شد.
وی تصریح کرد: شهادت دانشجویان در ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ و همچنین بعد از آن در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و اکنون نیز ترور و شهادت نخبگان و دانشمندان هسته ای، همه برای حفظ وجب به وجب این خاک و استقلال کشور بوده است، اما اینکه اکنون برخی از مسئولان فقط دم از مذاکره می زنند و حل همه مشکلات را در گروی آن می دانند، خیانت محض و بی غیرتی است. چرا باید در حالی که شهید فخری زاده را ناجوانمردانه در وسط خیابان ترور کردند، اکنون ما دنبال مذاکره با دشمنان باشیم؟
دانشجویان به اصل مطالبه‌گری متعهد باشند
مسئول بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه متاسفانه این سازش ها برای کشور خیلی گران تمام می شود، اظهار کرد: این افراد باید بفهمند که ما نیازی به غرب نداریم و اگر اجازه دهند خودمان روی پای خودمان می ایستیم و کشور را می سازیم. اکنون تنها راه حل مشکلات کشور پس از توکل به خدا، ایستادن روی پای خودمان و رونق تولید برای توانمندی کشور است که در این راه هیچ نیازی به دست های بیگانه نداریم.
هنری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری انتقام و ادامه راه شهید فخری زاده را مورد تاکید قرار داده اند، گفت: ادامه راه این شهید در عرصه علم و فناوری بر عهده دانشجویان است که باید مثل او روی پای خود بایستند. البته دانشگاه ها هم باید با تغییر رویکرد در تربیت دانشجویان و مسئولان با فراهم کردن شرایط کار برای دانشجویان، در این مسیر کمک کنند تا دانشجو پس از فارغ التحصیلی تمام هم و غم او کشورش باشد نه چشمش به آن سوی دنیا باشد.
وی گفت: همه دانشجویان باید در کنار درس خواندن به وظیفه دانشجو بودن و بیدار کردن ملت هم عمل کنند و به اصل مطالبه گری که اصل مهم امروز جامعه و جنبش دانشجویی است، متعهد باشند.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴