نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

دانشکده‌های کشاورزی سربیشه و معدن نهبندان تعیین تکلیف شود/ صدور مجوز برای استخدامی دانشجویان مرکز سلامت نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش آموزش عالی دانشکده کشاورزی سربیشه و دانشکده معدن نهبندان با صرف هزینه‌های زیاد ساخته و تجهیز شده‌اند اما هم اکنون بلااستفاده است گفت: باید وضعیت این دو دانشکده توسط وزارت علوم تعیین تکلیف شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از کانال اطلاع رسانی نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان خراسان جنوبی عصر دیروز ۳ شهریور ۹۸ در محل کمیسیون فوق الذکر در مجلس برگزار شد.
در این جلسه که با حضور اعضای کمیسون،سرپرست وزارت آموزش و پرورش ( دکتر حسینی)، نماینده عالی وزارت بهداشت و درمان ( دکتر لاریجانی) برگزار شد نمایندگان استان در مجلس ،مدیرکل آموزش و پروش استان، مدیرکل فنی و حرفه ای استان، معاون سیاسی امنیتی استانداری، رئیس دانشگاه بیرجند و سایر مسئولین مربوطه حضور داشتند. و مشکلات احصا و بیان شده در سفر کمیسیون آموزش مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
دکتر افضلی در این نشست با بیان اینکه در شهرستان های نهبندان و سربیشه در حوزه آموزش و پرورش با مشکلات متعددی مواجه هستیم عنوان کرد: کمبود معلم، نامناسب بودن فضاهای آموزشی، پرداخت و اضافه شدن حق مرزی معلمان و رایگان شدن کتب درسی از جمله مشکلات حوزه انتخابیه بوده و باید با اخذ تصمیمات ویژه در مجلس و وزارت آموزش و پرورش محرومیت‌های موجود در این دو شهرستان برطرف شود.
وی با بیان اینکه در بخش آموزش عالی نیز دانشکده کشاورزی سربیشه و دانشکده معدن نهبندان با صرف هزینه‌های زیاد ساخته و تجهیز شده‌اند اما هم اکنون بلااستفاده است اظهار کرد: باید وضعیت این دو دانشکده توسط وزارت علوم تعیین تکلیف شود.
وی ادامه داد :دو راهکار وجود دارد اول اینکه جذب دانشجو در این دو مرکز صورت پذیرد و دوم اینکه این دو مرکز تبدیل به پژوهشکده گیاهان دارویی و معدن شوند که ترجیح ما بر مورد دوم است چراکه تبدیل این دو مرکز آموزشی به پژوهشکده می‌تواند گره گشای مشکلات علمی زیادی در دو شهرستان باشد.
قول لاریجانی برای توجه ویژه به نهبندان
در بخش مرتبط با وزارت بهداشت و درمان نیز افضلی با عنوان اینکه مجوز پذیرش دانشجو در مجتمع آموزش عالی سلامت نهبندان اخذ شده است بیان کرد: در دو رشته که مجوز آن گرفته شده پذیرش دانشجو سریعا باید صورت گیرد و همچنین مجوزهای استخدامی دانشجویان این مرکز نیز باید صادر شود. در این راستا دکتر لاریجانی قول دادند که به نهبندان توجه ویژه داشته و مشکلات عنوان شده را پیگیری نمایند.
همچنین مشکلات مربوط به بخش آموزش فنی و حرفه ای استان و حوزه انتخابیه نیز از دیگر مسائل عنوان شده در این جلسه بود.
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به همراه نمایندگانی از وزارت های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و سازمان فنی و حرفه ای کشور در ۲۰ تیرماه ۹۸ به استان خراسان جنوبی سفر داشته و با بازدید از مراکز مختلف آموزشی استان در جریان مشکلات این بخش ها قرار گرفتند.
انتهای پیام/۱۲۷