مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی:

دانش آموزان برای انتخاب رشته، دانشگاه فرهنگیان را دراولویت قرار دهند/ ورود بیش از ۵۰۰ نفر از خراسان جنوبی به دانشگاه فرهنگیان

مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: ۵۳۳ نفر از استان خراسان جنوبی در قالب رشته‌های متمرکز و نیمه‌ متمرکز مهرماه سال جاری وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،چند روزی است که نتایج آزمون سراسری سال ۹۷ اعلام شده است و همه دانش آموزانی که مجاز به انتخا رشته شده اند در تکاپوی رفتن به مراکز مشاوره و انتخاب رشته هستند.
آن دسته از دانش آموزانی که رتبه خوبی کسب کرده اند به دنبال این هستند که با دقت و مشتاوره گرفتن رشته ای را انتخاب کنند که علاوه بر مورد علاقه بودن آنها آینده شغلی تضمین شده ای داشته باشد پس چه بهتر است که این دانش آموزان برای ادامه تحصیل خود دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده و در این دانشگاه که آینده شغلی آن تضمین شده است تحصیلات خود را ادامه دهند.
حسن یاوری مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در مورد مزایا و اهمیت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در گفت‌و گو با خاورستان، اظهار کرد: تربیت معلم در ایران سال ۱۲۹۷ متولد شد و در سال ۱۳۹۰ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در قامت دانشگاه فرهنگیان هویت جدیدی یافت.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان، فرصتی مناسب برای رسیدن به آرزوی دیرینه‌ی بسیاری از ما است؛ با نگاه به گذشته روزهایی را به خاطر می‌آوریم که در انشاهای مدرسه دوست داشتیم در آینده معلمی دوست‌داشتنی شویم.
مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان اصلی‌ترین دروازه به حرفه‌ی مقدس و پیامبرگونه‌ی معلمی است از رو به دانش آموزانی که علاقه مند هستند برای تحصیل در این دنشگاه و ساختن آینده‌ی این سرزمین نقش بسزایی داشته باشند پیشنهاد می‌شود برای انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه فرهنگیان را نیز مورد توجه داشته باشند.
یاوری عنوان کرد:در شرایطی که دغدغه‌ی یافتن فرصت شغلی ذهن بسیاری از دانشجویان را درگیر خود ساخته، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از امکان طلایی استخدام در وزارت آموزش و پرورش بلافاصله بعد از ورود به این دانشگاه برخوردار می‌شوند.
وی اظهار کرد: دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان برخلاف سایر دانشجویان از خدمت سربازی معاف هستند و دوران خدمت‌شان بخشی از سنوات خدمتی آن‌ها محسوب می‌شود.
مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت:امنیت و آینده‌ی مطمئن شغلی آرامشی بی‌نظیر را به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و خانواده‌های آنان هدیه می‌دهد.
یاوری خاطرنشان کرد:دانشگاه فرهنگیان در ۳۱ استان با زیرمجموعه‌ای شامل ۱۰۰ واحد دانشگاهی یکی از بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین نهادهای آموزش عالی در کشور است.
وی گفت: دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان از امکان ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بالاتر و بهره‌مندی از مزیت تحصیلات تکمیلی برخوردار هستند.
مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار کرد: استادان و کادر آموزشی دانشگاه فرهنگیان از میان متعهدترین و باتجربه‌ترین فرهیختگان اخلاق‌ مدار انتخاب شده‌اند.
یاوری عنوان کرد: حدود۲۰ رشته‌ی تحصیلی دایرشده در این دانشگاه در کنار تمرکز زدایی و توزیع امکانات در مراکز و پردیس‌های سراسر کشور، آن را به گزینه‌ای عالی و جذاب برای داوطلبان ورود به دانشگاه در ایران تبدیل کرده است.
وی بهره‌مندی از امکانات رفاهی از جمله سهولت استفاده از وام‌های متنوع صندوق رفاه دانشجویی،خدمات بیمه‌ی درمانی مشابه با کارکنان دولت را از مزایای اختصاصی دانشگاه فرهنگیان دانست و گفت:پذیرفته‌شدگان در دانشگاه فرهنگیان امکان حضور شبانه‌روزی در دانشگاه را دارند، اما اجباری در این زمینه ندارند.
مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی بیان کرد: سیاست بومی‌گزینی در تعیین محل خدمت این دانشجویان جایی برای دغدغه‌هایی چون اشتغال به دور از محل زندگی، زادگاه و خانواده باقی نمی‌گذارد.
یاوری اظهار کرد: هم‌ اکنون ۵۰۰ نفر از دارندگان رتبه‌های یک و دو رقمی کنکور در دانشگاه فرهنگیان در حال تحصیل هستند.
وی عنوان کرد: به طور کلی ۵۳۳ نفر از استان خراسان جنوبی در قالب رشته‌های متمرکز و نیمه‌ متمرکز مهرماه سال جاری وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد.
مسئول پایگاه بسیج پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: تمام داوطلبانی که طبق کارنامه‌ی اولیه‌ی کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان شدند، می‌توانند رشته‌های این دانشگاه را انتخاب کنند.
یاوری یادآورشد:امسال از گروه آموزشی علوم انسانی ۳۰۷نفر وارد دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی خواهند شد که این تعداد بسایر قابل توجه است.
انتهای پیام/۱۲۷