دختری که در روز تولدش ۳ زندانی آزاد کرد

دختر جوان نیکوکار چند سالی است هزینه جشن تولد خود را برای خلق حال خوب برای نیازمندان صرف می‌کند؛ امسال نیز در سالروز تولدش اسباب آزادی سه زندانی نیازمند جرایم غیرعمد را فراهم کرد و آنها را به آغوش خانواده بازگرداند.

به گزارش خاورستان،بی گمان مردمان این سرزمین در نوع‌دوستی و احسان به هم نوع زبانزد خاص و عام هستند و بارها و بارها این امر را با ایثار و مشارکت خود در انواع و اقسام کار خیر نشان داده‌اند؛ اما این موضوع آن جایی جالب‌تر و شیرین‌تر می‌شود که مشاهده می‌کنیم جوانان پا به میدان گذاشته‌اند و برای حال خوب جامعه خود از جان و دل مایه می‌گذارند. با خبر شدیم یک دختر جوان در مشهد هزینه برپایی جشن تولد خود را جهت آزادی سه زندانی جرایم غیرعمد اختصاص داده است تا علاوه بر جشن تولد خود، شاهد جشن تولد زندگی دوباره سه فرد زندانی باشد؛ افرادی به دست تقدیر و بدون اینکه عمدی در شکل‌گیری جرم خود داشته باشند، دربند میله‌های زندان به سر می‌برند و حالا با فداکاری این دختر جوان به زندگی عادی خود بازگشتند.
فهیمه خواجوی مقدم دختر جوان ۲۸ ساله شاغل در رشته مددکاری اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص این ماجرا می‌گوید: تلاش من برای ساختن حال خوب مردم جامعه‌ام‌ صرفا به همین آزادی زندانیان خلاصه نمی‌شود، راستش را بخواهید جرقه‌هایی که حکم انگیزه اولیه را برای مشارکت من در کارهای نیک در پی داشت به حدود سه سال پیش و جشن تولد ۲۵ سالگی‌ام بازمی‌گردد.
این دختر جوان نیکوکار از ۲۵ سالگی خود به عنوان سالی یاد می‌کند که به گمان خودش به یک بلوغ عقلی و عاطفی رسید و خواست تصمیمات پخته‌تری برای زندگی خود بگیرد؛ خودش اینطور بیان می‌کند: من هم مانند تمام دختران جوان علاقه داشتم روز تولدم یک روز خاطره‌آفرین و پر از اتفاقات جالب و مثبت باشد، برای همین بعد از تفکر و کلنجار رفتن با خود به این نتیجه رسیدم، بهترین روز تولد برای من روزی است که دیگران نیز در حال خوب من شریک باشند از همین رو به خانواده‌ام گفتم من امسال در نظر دارم هزینه برپایی جشن تولد خودم را برای ساختن حال خوب دیگران صرف کنم.
وی ادامه می‌دهد: برای همین چندی قبل از فرار رسیدن روز تولدم به خانواده و دوستان گفتم می‌خواهم امسال با هزینه جشن تولدم بچه‌های کار را به شهر بازی ببرم اما اتفاق خوبی که افتاد از این قرار بود که من تصمیم داشتم تنها ۱۲ نفر از این بچه‌ها را شهر بازی ببرم ولی با استقبال و مشارکت بسیار خوب دوستان و خانواده‌ام توانستم ۲۴ نفر از این بچه‌ها را به شهربازی ببرم.
فهیمه در ادامه سخنانش برایم از لحظات بسیار شاد و خاطره انگیز آن روز می‌گوید و از لذت مشاهده برق نگاه بچه‌ها از دیدن وسایل بازی، ذوق‌زدگی و بالا و پایین پریدن‌های آنها، صدای جیغ و خنده‌هایشان و اصرار بر تکرار مجدد بازی حکایت می‌کند که باعث شده روز تولد او را به روزی پر از حس رضایت برایش تبدیل شود.
همین حس وصف نشدنی که در آن روز با دیدن شادی بچه‌ها در او به وجود آمد، باعث شد تصمیم بگیرم هر سال در روز تولدش علاوه بر شادی خود، باعث حال خوب و شادی افراد دیگری از جامعه شود.
این دختر نیکوکار جوان در خصوص تصمیم بزرگ روز تولد امسال خودش می‌گوید: به منظور جشن تولد ۲۸ سالگی‌ام و به میمنت رهایی خودم از زندان تفکرات بازدارنده و ترس‌هایی که من را از پیش رفتن در زندگی باز می‌داشت، امسال تصمیم گرفتم در حوزه آزاد‌سازی زندانیان اقدام کنم و خوشبختانه این بار نیز با استقبال خوب دوستان و خانواده‌ام توانستم با مبلغ ۱۰ میلیون تومان اسباب آزادی سه زندانی شوم.
خواجوی مقدم در خصوص مبالغ اختصاص داده شده جهت این کار خیر توضیح می‌دهد: هشت میلیون از این پول را برای آزادی بانویی که از سال ۹۷ به خاطر مسائل مالی و به جرم غیر عمد در زندان به سر برده بود، در نظر گرفتم و ۵۰۰ هزار تومان از این پول را نیز جهت خرید اقلام و مایحتاج ضروری زندگی این زن در فروشگاهی شارژ کردم تا با حفظ کرامت انسانی‌اش و بدون اینکه من را بشناسد، اقدام به خرید کند و حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دیگر را برای حمایت از یک فرد زندانی دیگر هزینه شد و خوشبختانه یک مرد زندانی دیگر با قید ضمانت و انجام کار مددکاری و رایزنی‌های که انجام شد، به آغوش خانواده‌اش برگشت تا زندگی تازه‌ای را آغاز کند.
او می‌گوید: خوشبختانه من از خانواده و دوستان خوبی برخوردار هستم و تنها با حمایت و مشارکت آنها موفق به انجام این کار خیر شدم، با اطلاع‌رسانی این اقدام خیر به مناسبت روز تولدم در صفحه شخصی اینستاگرام، موفق به جمع‌آوری قسمتی از این مبلغ شدم و نکته‌ای که برای من کماکان جالب است، مشارکت انسان‌های ناشناس در این امر خیر بود، انسان‌های نیکوکاری که بدون ذکر نام وجوهاتی جهت آزادی زندانیان واریز کردند و نخواستند شناخته شوند و این برایم بسیار قابل تحسین است.
این دختر نیکوکار جوان در پایان سخنانش به نکته قابل تاملی اشاره دارد و می‌گوید: من معتقد هستم لذتی که در بخشش است در هیچ چیز دیگری یافت نمی‌شود و شادی غیر قابل وصفی است؛ آن زمان که خود را در حال خوب و شادی فرد دیگر سهیم می‌دانی با هیچ ثروتی در دنیا قابل معامله نیست.
فهیمه که معتقد است اگر خواستار زندگی در یک جامعه شاد و سالم هستیم باید برای خلق حال خوب سایرین تلاش کنیم چراکه این شادی در نهایت به خود ما برمی‌گردد؛ خاطرنشان می‌کند: اگر افراد جامعه‌ای دوست دارند در شرایط سالم زندگی کنند، لازم است تک‌تک افراد آن جامعه نیز برای خلق حال خوب و سلامت دیگران کاری انجام دهند و تلاشی بکنند.
منبع: فارس
انتهای پیام/۷