نماینده مجلس:

دخیل کردن صنعت بیمه در اعتبارات موفقیت را بیشتر می‌کند/ در خصوص تاچ‌سی نباید ادعا شود که ایجاد اشتغال صورت گرفته

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بتوانیم در بحث اعتبارات، صنعت بیمه را دخیل کنیم و بیمه ها را مشارکت دهیم، قطعا موفقیت بیشتری درانتظار ما است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان، ضمن اشاره به بحث تسهیلات اشتغال و مشکلات پیش رو برای این تسهیلات توسط متقاضیان، اظهار کرد: اگر بتوانیم در بحث اعتبارات، صنعت بیمه را دخیل کنیم و بیمه ها را مشارکت دهیم، قطعا بیشتر موفق خواهیم بود.
وی با اشاره به مشکل وثیقه به عنوان یکی از مهمترین مشکل در بحث اخذ تسهیلات، تصریح کرد: این که بانک ها تنها در برابر ارائه سند ملک بلامعارض شهری، به دادن تسهیلات به متنقاضیان اقدام می کنند یک مشکل بسیار بزرگی است که نه تنها خراسان جنوبی را گریبان گیر گرده بلکه در تمام کشور مطرح است.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل اینجاست که یک ملک ۲۵۰ متری که شاید در مرکز کشور دارای قیمت گزافی باشد و افراد بتوانند با ارائه سند آن، رقم تسهیلات بالایی را دریافت کنند در خراسان جنوبی و بویژه سطح روستاهای آن دارای کمترین ارزش باشد و لذا صاحب این ملک نتواند تسهیلات مورد نظر را دریافت کند.
امیرحسنخانی ضمن انتقاد جدی از برخی قوانین حاکم در جامعه، عنوان کرد: چنانچه قرار باشد در مرکز، با توجه به کم برخوردار بودن خراسان جنوبی، این استان را همانند سایر استان های کشور ببینند؛ باید بگوییم که ما نمی توانیم در این استان تسهیلات بگیریم.
وی خطاب به مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی که به فعالیت تاچ سی در استان و ایجاد اشتغال در این خصوص طی سال ۹۶ اشاره داشت، تاکید کرد: در بحث تاچ سی ما در استان افزایش خدمت نداریم و نباید ادعا شود که ایجاد اشتغال صورت گرفته چرا که تغییر خدمت از سنتی به جدید بوده است.
انتهای پیام/۱۰۱