معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی مطرح کرد

درآمد ۲ میلیارد ریالی قالیبافان مددجو در خراسان جنوبی/۹۰ درصد فرش دستباف مددجویان استان صادر می‌شود

حسینی گفت: در سه ماهه نخست سال‌جاری بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی ۲ میلیارد ریال از محل فروش فرش‌های دستباف خود درآمد کسب کرده‌اند.

سید رضا حسینی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال‌جاری بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی ۲ میلیارد ریال از محل فروش فرش‌های دستباف خود درآمد کسب کرده‌اند.
وی با بیان این‌که کسب و کارهای خانگی به عنوان یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شوند، افزود: در حال حاضر سه هزار و ۱۰۰ بافنده فرش زیرپوشش این نهاد قرار دارند که در ۲ هزار و ۵۲ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری ۱۳۳ مترمربع فرش توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان بافته شده است.
حسینی عنوان کرد: طی سال گذشته ۲ هزار و ۵۵۰ متر مربع فرش توسط مددجویان این نهاد بافته شد که ارزش ریالی این فرش‌ها بیش از سه میلیارد تومان بوده که عاید مددجویان شده است.
وی به مهمترین نقوش بافته شده توسط مددجویان اشاره کرد و گفت: ریزماهی، خشتی، نایین و بوته جقه از جمله نقوشی است که مورد استفاده بافنده‌های فرش استان است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: سالانه مددجویان استان بیش از چهار هزار متر مربع فرش را می‌بافند که برای فروش به تهران ارسال می‌شود.
۹۰ درصد فرش دستباف مددجویان صادر می‌شود
حسینی با اشاره به صادرات ۹۰ درصدی فرش دستباف مددجویان امداد، اظهار کرد: تمام تولیدات فرش به صورت تضمینی و با قیمت روز در بازارهای داخل و خارج از کشور به فروش می‌رسد.
وی تصریح کرد: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و مورد نیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها تلاش می‌کند تا بیشترین سود نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت شود.
انتهای پیام/۱۲۷