مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان‌جنوبی خبر داد؛

درخشش هنرمندان خراسان‌جنوبی در جشنواره ملی «فانوس»

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: در مجموع از ۳۶ اثر مختلف هنری ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ۹ اثر هنرمندان استان به مرحله نهایی جشنواره راه یافت که در پایان پنج اثر برگزیده شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی امروز در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فانوس به میزبانی استان فارس که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره فانوس در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس به‌صورت کشوری برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در راستای برگزاری این جشنواره تولیدات هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال و در نهایت ارزیابی می‌شود، بیان داشت: در راستای برگزاری چهارمین جشنواره ملی فانوس ۳۶ اثر مختلف هنری از خراسان‌جنوبی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی بیان داشت: شهیدان والامقام، جانبازان و آزادگان سرافراز، رزمندگان و ایثارگران عزیز، مدافعان وطن، مدافعان حرم، مدافعان سلامت، مجاهدان جهاد و مقاومت اسلامی و خانواده‌های ایثارگران از جمله محورهای این جشنواره است.
فلاحی با اشاره به اینکه دو بخش ویژه مدافعان سلامت و شهید حاج قاسم سلیمانی امسال به موضوعات چهارمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس اضافه شده، عنوان کرد: تبیین نقش اقشار، اقوام، مذاهب در دفاع مقدس، معرفی نقش ویژه بانوان، مادران، همسران، خواهران و فرزندان رزمندگان اسلام در معرفی حماسه ایثار و شهادت، معرفی دستاوردها و آثار ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی و بین‌المللی دفاع مقدس در چهلمین سالگرد این حماسه بزرگ بخش دیگری از دیگر موضوعات چهارمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس است.
وی با بیان اینکه در اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فانوس پنج اثر از چهار هنرمند خراسان‌جنوبی برگزیده شد، مطرح کرد: در مجموع از ۳۶ اثر مختلف هنری ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ۹ اثر هنرمندان استان به مرحله نهایی جشنواره راه یافت که در پایان پنج اثر برگزیده شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پنجمین جشنواره ملی فانوس سال ۱۴۰۰ به میزبانی خراسان‌رضوی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم هنرمندان استان در این جشنواره به‌خوبی بدرخشند تا بتوانیم به‌واسطه جوانان دین خود را نسبت به ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ادا کنیم.
گفتنی است،مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فانوس امروز در شیراز برگزار شد و این مراسم به‌صورت مجازی و ویدئو کنفرانس با حضور برگزیدگان جشنواره در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی برگزار شد.
هنرمندان استان با ۳۶ اثر در این دوره از جشنواره شرکت کردند که ۹ اثر به مرحله نهایی رسیده و در نهایت ۵ اثر از ۴ هنرمند استان موفق به کسب عنوان برتر و جایزه این جشنواره شدند.
در بخش موسیقی با کلام اثر «غفور محمد‌زاده» با اثر «جانم جهانم»، در بخش تواشیح و مدیحه‌سرایی «مجید نصری» با اثر «شهید القدس»، در بخش نمایش بلند رادیویی «هانیه پیرامی» با اثر «کمان ۹۹»، در بخش آنونس رادیویی «مرضیه صبوری» با اثر «اربعین سردار دل‌ها» و در بخش موسیقی باکلام «غفور محمدزاده» با اثر «حضرت سلیمانی» موفق به کسب دیپلم افتخار و لوح سپاس از این جشنواره شدند.
انتهای پیام /۳